Történelmi festményeket távolít el a woke jegyében a brit kormány
Új lendületet vett a neomarxisták és woke-őrültek kártékony „kulturális forradalma” az Egyesült Királyságban, Keir Starmer, a dolgozó réteghez már régóta csak nevében kötődő munkáspárti kormányának hatalomra lépésével.
Ennek következő, de nem egyedüli bizonyítéka, hogy a regnáló miniszterelnök eltávolíttatta William Shakespeare arcképét a mindenkori brit kormányfőnek, a londoni Downing Street 10-es száma alatt lévő hivatalából – mondván „nem megfelelő” korban alkotott – számolt be több hírforrás, köztük a telegraph.co.uk is.
Az angol irodalom talán legismertebb drámaírója arcképének eltávolíttatása nem az első hasonló lépése volt Keir Starmer-nek. A csak néhány hónapja hivatalba lépett brit kormányfő ugyanis korábban egyebek mellett már I. Erzsébet királynő, Margaret Thatcher korábbi brit konzervatív miniszterelnök és mások képeit is eltávolíttatta a miniszterelnöki rezidenciából, különböző okokra hivatkozva. Bár már ezek a lépések is nem kevés rosszallást váltottak ki, a tiltakozások távolról sem voltak olyan mértékűek, mint most, amikor Shakespeare arcképét akasztották le a szögről, hogy egy raktárba száműzzék – számolt be a brit sajtó.
A miniszterelnöki hivatalban véghez vitt – angolosan fogalmazva - Keir Starmer féle ideológiai „lég frissítés” a neomarxista kormányfő kabinetjének más tagjait is megihlette. Többek közt a harcos feminista és woke őrült pénzügyminisztert, Rachel Reeves-t is, aki néhány évvel ezelőtt azzal vált hírhedtté, hogy egy képviselőtársáról azt mondta: az tévedett, amikor – egy transz témájú beszélgetésben - azt állította, hogy csak a nőknek van méhük. A monty python-i abszurditáson is túltevő „politikusnak” ugyanis nem sokkal azután, hogy beköltözött a hivatalába, s csökkentette az időseknek járó támogatásokat, majd adót emelt, arra is akadt ideje, hogy a hivatalból minden férfit ábrázoló képet, illetve minden férfi képzőművész alkotta festmény eltávolíttasson, s megszabja, hogy a jövőben kizárólag nőket ábrázoló vagy női festőművész festette művek kerülhetnek a falakra. Igen, bármily hihetetlen itt tartunk, vagyis pontosabban itt tartanak a britek.
A szélsőbalos Starmer kormányának népszerűsége egyébként aktuális kimutatások szerint már beiktatása óta mélyrepülésben van, s a nyár végén esett vissza még inkább. A brit kormány bizalomvesztése elemzői vélemények szerint több intézkedésük következménye, de leginkább a július végén Southportban történt hármas gyilkossággal és az azt követően kitört tiltakozásokra adott kormányreakcióval lehet összefüggésben. Mint arról korábban hírt adtunk, Southportban egy színesbőrű fiatal különös kegyetlenséggel meggyilkolt három kislányt, és többeket megsebesített.
Ezt követően országszerte sokezres részvételű – részben bevándorlásellenes - tiltakozások törtek ki, amire reagálva a brit kormány ezres nagyságrendben vetetett őrizetbe majd ítéltetett el tiltakozókat, nem egy esetben csak egy-egy a közösségi médiában tett megnyilatkozásukért.
Hát igen. Bár az elmúlt évek média hírei alighanem a legtöbb olvasót már régen meggyőzték a „nagy az isten állatkertje” vagy „az emberi hülyeségnek nincs határa” mondások vitathatatlan igazságtartalmáról, a progresszívoknak és a woke őrülteknek időnként azért még mindig sikerül eggyel feljebb tolni a lécet.