2025. március 22., 12:35

Törökországban több száz tüntetőt vettek őrizetbe a hatóságok

Törökországban 343 embert vettek őrizetbe a hatóságok több városban az Ekrem Imamoglu, Isztambul ellenzéki főpolgármesterének őrizetbe vétele ellen szervezett éjszakai tüntetések során - közölte szombaton az ország belügyminisztériuma.

Törökország
Fotó: BirGün Gazetesi X közösségi oldal
Több mint egy tucat városban tüntetések zajlottak, köztük Törökország legnagyobb városában, Isztambulban, valamint a fővárosban, Ankarában is

- áll a belügyminisztérium közleményében.

Az őrizetbe vételekre a "közrend megzavarása" miatt került sor - közölték, és figyelmeztettek, hogy a hatóságok a jövőben sem fogják eltűrni a "zűrzavart és a provokációkat".

Recep Tayyip Erdogan török elnök az ellenzéki főpolgármester őrizetbe vétele után kijelentette:

a török ellenzék megvezeti a népet azzal, hogy belső konfliktusait, illetve a törvénnyel szembeni gondjait az ország legfontosabb problémájának állítja be.

Nincs vesztegetni való időnk sem értelmetlen vitákra, sem pedig pénzkötegeink, amelyeket gondtalanul elszórhatnánk

- fogalmazott a török vezető.

A török elnök legfőbb riválisát szerdán vették őrizetbe, egyebek mellett korrupció és terrorszervezet támogatásának gyanújával.

Az ellenzéki Köztársasági Néppárt (CHP) "a leendő elnök elleni puccskísérletnek" nevezte a főpolgármester elleni hatósági fellépést. A CHP az ország több nagyvárosában tüntetésre szólított fel. Isztambulban a helyi hatóságok vasárnapig tüntetési tilalmat rendeltek el, a helyi kormányzó hivatala pedig felszólította a lakosokat, hogy kerüljék el az "engedély nélküli megmozdulásokat", és jogi lépéseket helyezett kilátásba a rendbontókkal szemben.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.