2024. szeptember 23., 09:49

Schengen, a kétpúpú

A vonaljegy egyszeri, egyirányú, útmegszakítás nélküli utazást jelent. Ezt kínálná nagylelkűen a magyar kormány a migránsok tömegeinek, akik a földi Paradicsomba kívánkoznak. Megkönnyítve számukra a vándorlás gyötrelmét és az utazás költségeit.

migránsok
Fotó: Magyar7/Archív felvétel

„Ha Brüsszel továbbra is olyan szabályozást akar kikényszeríteni Magyarországtól, amely nem teszi lehetővé a migránsok feltartóztatását a határon, akkor minden migránsnak fel fogjuk ajánlani a magyar határon, hogy az európai eljárásrend betartását követően önkéntesen és ingyenesen Brüsszelbe szállítjuk. Ha Brüsszel migránsokat akar, akkor megkaphatja” – jelentette be Gulyás Gergely, a magyar miniszterelnökséget vezető miniszter, majd a televízó bemutatta a sárga buszokat, amelyeken ott díszeleg a tábla: Röszke–Brüsszel.

Mi az hogy?
A bejelentést természetesen óriási felháborodás követte a Lajtán túl, hiszen hogy jön ahhoz Magyarország, hogy csak úgy ötletelget! Ki hatalmazta fel a magyarokat arra, hogy eldöntsék, mi a jó nekik? És minek alapján gondolják úgy a magyarok, hogy a brüsszeli liberálbolsevik társaságnak az a jó, amit jónak nevez? Még mindig nem fogták fel, hogy Brüsszelben az „újbeszél” mintájára a kettős mérce divatozik?

Brüsszel polgármestere egyenesen felszólította a belga kormányfőt, hogy tartóztassa fel a migránsszállító buszokat. Philippe Close úr szó szerint így nyilatkozott: „Az EU soros elnökségét betöltő magyar kormány nem riad vissza a provokációtól. Felhívom Alexander De Croo figyelmét arra, hogy blokkolja ezeket a buszokat a belga határon. Meddig tűrjük még a provokációkat egy általunk támogatott ország részéről?”

Close úr el méltóztatik felejteni, hogy ez ügyben Magyarországot „provokálják” 200 millió eurós büntetésekkel, hiszen a magyar kormány tíz éve azt teszi, amitől ők be vannak tojva: feltartóztatja a migránsokat a határon. A schengeni határvédelmet végrehajtó Magyarország pedig szívesen látná a Close úr által vizionált „támogatást”, hiszen jobb helyre is tehetné azt a pénzt (mintegy kétmilliárd eurót), amit a schengeni határ védelmére, így közvetve Close úrék védelmére is fordít. Költhetné például a magyar családok támogatásra.

Scholzék kapkodása
A harmatgyenge német kormány is méltóztatott megijedni, s az egyre szaporábban elkövetett terrortámadások után végre „bekeményített”. Legalábbis így tálalta a sajtó a bomba hírt, ezzel a nagy bejelentéssel állt ki a kamerák elé Nancy Faeser belügyminiszter, majd nyilatkozta maga a kormányfő is szokásos nyár végi értékelésében a német köztelevíziónak.

A nagy keménykedés első példája az volt, hogy huszonnégy bűnöző afgán migránst hazarepítettek Kabulba (természetesen a német adófizetők költségén), miközben még egy kis pénzt is dugtak a zsebükbe (értelemszerűen a német adófizetők adományaként). Kerek ezer eurót fejenként. Ekkora összegről egy magyar vagy szlovák kisnyugdíjas jó pár évig csak álmodozhat. Lehet, hogy az ellátmányt előlegként kapták, hogy majd legyen miből fizetni az embercsempészeket, ha úgy döntenek, hogy visszatérnek. Mert nem titok, hogy az afgán menekültek előszeretettel járnak haza szabadságra. Abba az országba, ahonnan az életüket és a biztonságukat féltve elmenekültek.

A komolyabb bejelentés ezután érkezett: Németország hirtelen ijedtségében úgy döntött, hogy 2024. szeptember 16-tól hat hónapra bevezeti a teljes határellenőrzést a „nemzeti” határain, valamint kidolgoznak egy modellt „az illegális migránsok belépésének megtagadására”.

(A határellenőrzésre egyébként az uniós jogszabályok is lehetőséget nyújtanak – korlátozott időre –, s ezzel már több ország is élt az elmúlt években.) Csakhogy kibújt a szög a zsákból, amire Orbán Viktor is figyelmeztette Olaf Scholzot, megüzenve neki, hogy üdvözli a klubban. A nagy nekibuzdulás mögött senki ne keressen paradigmaváltást. Scholzéknak a sorozatos késeléses merényletek után gyorsan fel kellett mutatniuk valamit, demonstrálva, hogy értik a nép haragját.

Nem irányváltás, csak szalmaszál

A határzár pedig arról szól, hogy a kormánykoalíció pártjai a nemrég tartott két tartmányi választáson totálisan lebőgtek. Türingiában és Szászországban a választók az országban eluralkodó káoszra válaszul az egyik tartományban a bevándorlásellenes AfD-t, a másikban az ellenzéki CDU-t hozták ki győztesnek. Az AfD az a párt, amelyet Scholzék szerettek volna betiltani, állítólagos fasiszta megnyilvánulásai miatt.

A közelgő parlamenti választások tehát baljós árnyékot vetítenek előre a „jelzőlámpa-koalícióra”, ez azonban nem jelenti azt, hogy a szocdem–zöld–liberális csapat agyában valami helyrekattant volna. Lázasan kapkodnak és ötletelnek, hogyan tudnának a felszínen maradni. Nem csoda, a felmérések szerint „grünéék” feleannyi szavazatot kapnának, mint az AfD, a CDU-s szavazatoknak mindössze egyharmadát, míg a liberálisok be sem jutnának a Bundestagba.
„Jogok” és „lojalitás” – brüsszeliül

Természetesen a mindent és mindenkit alattvalónak tartó brüsszeli liberálbolsevik elit sem hallgatott sokáig. Az Európai Bizottság szóvivője szerint „sértené az uniós jogot, valamint az őszinte és lojális együttműködés, a kölcsönös bizalom elvét is, ha a magyar kormány migránsokkal teli buszokat küldene Brüsszelbe”. Mi több, jegyezte meg Anita Hipper, ez uniós megtorló intézkedéseket vonna maga után!

Dehát tudnak ezek mást, mint megtorolni? Büntetni, fenyegetőzni, mint tették annak idején Moszkvából a Szovjetunió vezetői. Hiszen még a lojalitás szó jelentésével sincsenek tisztában, összetévesztik a szolgalelkű hajbókolással.

Mint a fentiekből is látszik, a schengeni határ védelme olyan, mint egy kétpúpú teve. A hozzájuk (a brüsszeli vízfejhez) közelebb ringó púp jó púp, míg a hátul, a magyar határon imbolygó púp elvetemült, provokáló és büntetendő. Szegény Herman Ottó és Alfred Brehm forog a sírjában.

A migránsok utaztatásának ötlete egyébként nem példa nélküli. Az USA-ban ezt már alkalmazta Greg Abbott, Texas kormányzója, aki tavalyelőtt felpakolt egy csomó bevándorlót buszokra, és Washingtonba, a Capitoliumhoz szállította őket. „Ott a Biden-adminisztrációnak lehetősége nyílik közvetlenül ellátni azokat az embereket, akiket ők (a Biden-adminisztráció) engedtek át a határon.” – magyarázta a szokatlan lépést a kormányzó.

Megjelent a Magyar7 2024/38. számában.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.