2025. február 1., 15:50

Petícióban indítványozzák Svájcban az ország kilépését a WHO-ból

Petíciót indítottak Svájcban az ország Egészségügyi Világszervezetből (WHO) való kiléptetése céljával, amennyiben a kezdeményezés sikerrel jár, Svájc az Amerikai Egyesült Államok után akár a második olyan ország lehet, amely kilép a szervezetből – számolt be az indítványról több hírforrás, köztük a fuer-rerechtigkeit.ch is.

 

WHO - kilépés - illusztráció

A közvetlen demokrácia gyakorlati alkalmazásáról, azon belül a gyakori népszavazásairól is ismert alpesi országban elvben csak 20 ezer támogató aláírást kell összegyűjteni ahhoz, hogy a petíció témájával a parlament is foglalkozzon. Híradások szerint komoly esélye van annak, hogy ezt a limitet sikerüljön teljesíteni a megszabott határidőig, ami március 3.-a.

A petíció szövege szerint, annak aláírói azt kérik, hogy a Nemzeti Tanács és az Államok Tanácsa alkotta szövetségi gyűlés a lehető legkorábbi időpontban döntsön arról, hogy az ország kilép az Egészségügyi Világszervezetből, valamint arról is, hogy a szervezetnek jelenleg jutatott anyagi hozzájárulások folyósítását is leállítja. A jelenleg már nem egyedülálló kezdeményezés külön érdekessége, hogy a WHO Svájcban székel, így az ország kilépése esetén várhatóan szervezet székhelyét is meg kellene változtatni.

A svájci petíció nem sokkal azután született, hogy Donald Trump, amerikai elnök, még beiktatása előtt bejelentette: kilépteti országát a WHO-ból, mivel úgy vélik a szervezet globalista programjaival sérti a nemzeti szuverenitást. Ezzel Trumpék leginkább a WHO pandémiaszerződésére utalhattak, amellyel a szervezet a világjárványokra való felkészültség égisze alatt, egy olyan „megállapodásba” próbálja behúzni a tagországokat, amely által nemzeti kormányok létfontosságú döntési jogokat ruháznak át a szervezetre. Beiktatása után Donald Trump kormányzata közölte: megteszik a kellő lépéseket az országnak a szervezetből történő kilépése irányába.

A svájci petíció szervezői indítványuk kapcsán arra mutattak rá, hogy a WHO-t egyre több bírálat éri amiatt, hogy tevékenysége egyre kevésbé kötődik az egészségügyi kérdésekhez, ellenben – a nem a lakosság által választott bürokraták által működtetett szervezetnek – a tevékenysége egyre inkább utal hatalomkoncentrációt célzó tevékenységre.

Rávilágítottak: az egészségügyi kérdésekben történő nemzetközi együttműködést ugyan fontosnak tartják, ám nem értenek egyet azzal, hogy a WHO, egyre több hatalmat akar szerezni, mint ahogy azzal sem, hogy az emberek életének minden részletébe szeretne beleavatkozni, amit rendkívül veszélyesnek tartanak.

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.