Pakisztánban tucatnyi embert őrizetbe vettek egy videófelvételen is látható "becsületbeli gyilkosság" ügyében
Tizenegy embert vettek őrizetbe Pakisztán délnyugati részén egy nyilvánosságra került videófelvétel kapcsán, amelyen egy fiatal pár kivégzése látható - közölték hétfőn a helyi hatóságok.

A gyilkosságot azért követték el, mert a pár a családjuk beleegyezése nélkül házasodott össze.
Az eset országos felháborodást váltott ki, emberi jogi szervezetek gyors intézkedést követelnek, és az úgynevezett becsületgyilkosságok felszámolását sürgetik az országban.
A videót egy egyelőre ismeretlen személy készítette és tette közzé a közösségi médiában. A nőt hét lövés érte, férjét is halálosan megsebesítették, majd egy második támadó is tüzet nyitott rá, miközben már a földön feküdt - közölte az igazságügyi orvosszakértő.
Sehbaz Sarif pakisztáni miniszterelnök felszólította a tartományi vezetést, hogy haladéktalanul vonják felelősségre az elkövetőket. Emberi jogi aktivisták bátornak és megrendítőnek nevezték a nő utolsó szavait.
- fogalmazott Farhatullah Babar jogvédő.
Az eset ismét a figyelem középpontjába helyezte a Pakisztánban továbbra is gyakori "becsületbeli gyilkosságokat", amelyeket családtagok vagy közösségi vezetők követnek el megtorlásként olyan fiatalokkal szemben, akik a hagyományokat áthágva önálló döntéseket hoznak - például saját választás alapján házasodnak vagy megváltoztatják életformájukat.