2022. november 2., 16:44

Öt lépés, amivel Putyin elindíthatja az atomapokalipszist!

Egyre többször merül fel a kérdés: vajon úgy dönt-e Putyin, hogy kilövi az első atomfegyvert? Oroszország egyre vadabbul fenyegeti a világot, miközben Ukrajnában sorra vereségeket szenved el.

atombomba atom
Képünk illusztráció.
Fotó: pixabay.com

A The Sun arról ír, ha az orosz elnököt sarokba szorítják, bevetheti az atomfegyvereket is. Ezeket háborúban nem használták azóta, hogy az USA két atombombát dobott le Japánra, hogy véget vessen a második világháborúnak.

Az ilyen fegyver használatát magának Putyinnak kellene aláírnia, a parancs ezután a katonai vezérkarhoz kerülne, bevetése csak utána jönne szóba.

Olyan információ is napvilágot látott, miszerint a parancs kiadása után 10 perccel már bevethető lenne az atomfegyver.

A halált hozó atomfegyverek elindításához 5 lépés szükséges.

1. lépés: Putyin dönt

Az orosz elnök az, aki mozgásba hozhatja az „atomgépezetet”, elindíthat egy esetleges atomtámadást. A 2020-as végrehajtási parancs tartalmazza, azokat a körülményeket, amelyek esetén Moszkva atomfegyvert vethet be az „elrettentés” eszközeként.

Az „elrettentés” azonban „védekező” pozícióként van definiálva – habár az ellenség megtámadásáról van szó, amely Oroszországot veszélyezteti. A dokumentumban szerepel, hogy ezzel csak extrém esetben élhetnek, Oroszország mindent elkövet az atomveszély csökkentése és az olyan államközi viszonyok megromlásának elkerülése érdekében, ami katonai konfliktushoz vezethet.

Aprólékosan szerepel benne az is, hogy az állampolitika irányáról az atomfegyverrel való „elrettentés” területén az Orosz Föderáció elnöke dönt.

2. lépés: Atomkoffer

Ha az elnök dönt, az atomkofferhez nyúl. Ez három példányban létezik. Egy mindig Putyinnál van, kettő pedig magasrangú állami tisztségviselőknél.

Putyint gyakran lehet úgy látni, hogy követi egy asszisztens, aki a személyes jelkulcsot tartalmazó tokot viszi és állandó fegyveres őrizet alatt áll.

Ezt az „aktatáskát” a 20. század 80-as éveiben fejlesztették ki, és először 2019-ben mutatták be, a tartalmát egész közelről mutatta a tévé. A tok belsejében egy fehér, nem piros gomb van, és kártyanyílások, ahová Putyinnak a kártyát bele kellene helyeznie, hogy elindítsa az akciót.

3. lépés: Vezérkar

Minden várakozással ellentétben azonban Putyin a gomb megnyomásával nem lövi ki az atomfegyvereket, az orosz katonai masinériában ahhoz még hátravan néhány lépés.

Putyin parancsa a kofferből a vezérkarhoz kerül, amit jelenleg Valerij Gerasimov tábornok irányít. A vezérkar felügyeli az orosz hadsereget, a tengerészetet, a légvédelmet és a rakétaegységeket. Moszkvában van a székhelye.

Putyin emberei ezután döntenek és elkezdik teljesíteni az elnök parancsait, előkészíteni az atomtámadást.

Létezik egy olyan módszer is, hogy a lépéseket kihagyva felgyorsítsák a folyamatot, ez a rendszer engedélyezi a földi indítású rakéták azonnali kilövését.

4. lépés: Engedélyezési kódok

Ha a vezérkar, Putyin parancsának végrehajtása mellett dönt, megkapja a kilövési kódokat.

A kilövési kódokat felnyitják és utána továbbítják ezeket az egyes parancsnokoknak. A kódok átvétele után várható, hogy a parancsnokok elkezdik a felkészülést a kilövésre.

A parancsokat elküldik a tengeralattjárók, rakétaerők és légvédelem parancsnokainak, akik elkezdhetik a műveletet.  A parancsot megkaphatják a harctéri parancsnokok is – mint amilyenek Ukrajnában vannak –, akik kisebb hatótávolságú atomfegyverek felett rendelkeznek.

A nukleáris tüzérségi lövedékek és a kis teljesítményű Iskander rakéták „taktikai” atomfegyvernek minősülnek, amelyeket Putyin Ukrajnában is bevethet.

5. lépés: Nagy piros gomb

Putyin úgy döntött, aktiválni kell a koffert, a vezérkara saját parancsokat hozott és aktiválta a kilövési kódokat, most már minden azoknak a férfiaknak kezében van, akiknek meg kell nyomniuk a piros gombot.

Ha Oroszország kilőné legnagyobb atomfejeit, egyszerre több millió ember pusztulna el.

Oroszország legnagyobb, tesztelt atombombája az 50 megatonnás ún. cári bomba. Ha egy ekkora fegyver Londonra zuhanna, 6 millió embert ölne meg. Ez a fegyver 1570-szer erősebb, mint, amit az amerikaiak Hirosimára és Nagaszakira dobtak le a 2. világháború végén.

Aki a tűzgolyó belsejébe kerülne, az szó szerint „elpárologna”...

Bárki, aki elindítaná az atombombát, azonnal a földkerekség egyik legnagyobb tömeggyilkosává válna. Fontos azonban tudatosítani, hogy ha a parancsnokok meg is kapják a parancsot az atomtámadásra, van remény arra, hogy esetleg megtagadják annak teljesítését és megállítják a biztos halált hozó műveletet.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.