2019. december 19., 13:06

Összehangolt razzia során tartóztatták le a ’ndrangheta több száz tagját

A ’ndrangheta maffiaklán 330 tagját tartóztatták le egy összehangolt akcióban főleg Olaszországban, de Svájcban, Németországban és Bulgáriában is - jelentette be csütörtökön az olasz rendőrség.

Eurojust
Fotó: TASR / AP

A Calabria régióból származó ’ndranghetáról úgy tartják, hogy a világ legerősebb bűnszervezete, és az Európába irányuló kokaincsempészet vezetője - írta a dpa hírügynökség.

A letartóztatottak közül 260-at börtönbe zártak, 70-et pedig házi őrizetbe helyeztek.

Bűnszervezethez tartozás, gyilkosság, zsarolás, üzérkedés, kábítószer-kereskedelem, pénzmosás, korrupció és csalás gyanújával indítottak ellenük eljárást.

Az olaszországi letartóztatások főleg Calabria Vibo Valentia nevű megyéjében történtek. A hatóságok felfedték a maffiózók kapcsolatait helyi vállalkozókkal, köztisztviselőkkel, politikusokkal és rendőrségi tisztségviselőkkel.

Az olaszországi akcióban több mint 2500 rendőr vett részt, és 15 millió euró értékben foglaltak le vagyontárgyakat.

Megosztás
Címkék