„Meg akarnak szabadulni a bosszantó versenytársaktól”. A németek többsége ellenzi az AfD betiltását, derül ki a felmérésből
Az Allensbach Intézet által a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) számára készített legfrissebb közvélemény-kutatás szerint a németek többsége ellenzi az Alternatíva Németországért (AfD) párt betiltását.

A felmérést július 4. és 16. között végezték 1054 fő megkérdezésével. A megkérdezettek 52 százaléka ellenezte a betiltást, és csak 27 százalék támogatta azt. A Die Welt számol be a jelentésről.
A kelet- és nyugatnémetek között természetesen markáns véleménykülönbség van. Míg a keleti országrészben a megkérdezettek akár 65%-a is ellenzi a tilalmat, addig nyugaton a válaszadók kevesebb mint fele, „csak” 49%-a.
Az AfD esetleges betiltásáról szóló vitát az váltotta ki, hogy a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal a közelmúltban szélsőjobboldali szervezetnek minősítette a pártot.
Számos politikus, köztük Alexander Dobrindt (CSU) belügyminiszter azonban arra figyelmeztet, hogy egy ilyen lépés megtétele hosszadalmas lenne.
Dobrindt szerint nem helyes a radikális pártok fenyegetését betiltással kezelni, ahelyett, hogy politikai konfrontációval lépnének fel velük szemben.
Az AfD jelenleg valamennyi tartományi parlamentben és a Bundestagban is képviselteti magát. Néhány keletnémet tartományban, például Szászországban, Türingiában és Brandenburgban a legerősebb vagy második legerősebb párttá vált a közvélemény-kutatások szerint.
A szövetségi köztársaság történetében mindössze két pártot tiltottak be, mindkettőt az 1950-es években. Az Alkotmánybíróság 1952-ben betiltotta a Szocialista Birodalmi Pártot (SRP), amely a náci párt, az NSDAP utódjának tekintette magát. Majd 1956-ban betiltották a Németországi Kommunista Pártot (KPD).