2020. december 21., 19:44

Leginkább az antiszemitizmusról szólt a francia szépségverseny

A Franciaország szépe választás nem antiszemiták versenye – olvasható Marlène Schiappa, az állampolgárságért felelős francia miniszter Twitter-oldalán, aki több magas rangú politikussal és közéleti személyiséggel együtt támogatásáról biztosította az antiszemita támadások céltáblájává vált 21 éves versenyzőt, April Benayoumot.

April Benayoum
April Benayoum
Fotó: BBC.com

A múlt szombaton megrendezett francia szépségkirálynő-választáson April Benayoum a franciaországi Provence régiót képviselve a favoritok között versenyzett, fej fej mellett haladva Normandia szépével, Amendine Petit-vel, akit végül Franciaország szépévé választottak.

A verseny kezdetén April Benayoum a bemutatkozásában megemlítette, hogy ő maga is változatos családi háttérrel, nemzetközi felmenőkkel rendelkezik, édesanyja szerb-horvát, édesapja olasz-izraeli származású, ezért különösen érdeklődik más kultúrák iránt.

Vallomását követően a Twitter-oldalakat elárasztották az antiszemita és idegengyűlölő megjegyzések, többen az izraeli származású fiatal nő részvételének bojkottálására szólítottak fel.

Szombat estétől sokan reagáltak a támadásokra, a versenyzőt védelmükbe vevő magánemberek mellett számos magas rangú francia politikus utasította el a gyűlöletbeszédet, és azonnal lépéseket sürgettek az antiszemita és idegengyűlölő megjegyzések szerzői ellen.

Marlène Schiappa, az állampolgárságért felelős miniszter feljelentést tett a párizsi főügyészségen az eset kivizsgálását és az elkövetők számonkérését sürgetve, és felszólította a Twittert, hogy gondoskodjon az oldalai ellenőrzéséről, moderálásáról.

Az antiszemitizmus nem sorolható a vélemény kategóriájába, az antiszemitizmus bűncselekmény, és itt lenne az ideje, hogy a közösségi hálózatok tagjai ezt végre tudomásul vegyék"

– közölte a Twitteren Audrey Pulvar, Párizs főpolgármesterének helyettese.

Gérard Darmanin francia belügyminisztert megdöbbentette az antiszemita támadások sorozata, és kijelentette, hogy már mozgósította a rendőrséget az online gyűlöletbeszéd bűncselekményét elkövetők felkutatása érdekében. Manuel Valls volt francia miniszterelnök is megszólalt az ügyben, és elfogadhatatlannak nevezte a történteket.

Alain Jakubowicz, a párizsi székhelyű Rasszizmus- és Antiszemitizmus-ellenes Nemzetközi Liga (LYCRA) tiszteletbeli elnöke az antiszemitizmust rákos sejthez hasonlította, „amely bárhová beeszi magát, még a Franciaország szépe választásba is”. Jakubowicz a Francinfo internetes portálnak adott interjújában elmondta: az antiszemita mindig antiszemita marad, nem lehet megváltoztatni, ez már évszázadok óta így van, de azt meg tudjuk akadályozni, hogy a gyűlölete ne terjedhessen az interneten. Alain Jakubowicz összefogásra szólított fel, és rámutatott arra, hogy

az online közösségi hálózatok névtelenségének felszámolása lehet az egyetlen megoldás az online gyűlöletbeszéd, az antiszemita és rasszista megnyilvánulások megállítására.

Eszközöket kell biztosítani ahhoz, hogy ne lehessen névtelenségbe és arctalanságba burkolózni a közösségi hálózatokon, meg kell tiltani a gyűlöletbeszéd minden fajtáját"

– hangsúlyozta.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.