Kínai és orosz katonai repülőgépek hatoltak be Dél-Korea légvédelmi azonosító zónájába
Tíznél több kínai és orosz katonai repülőgép lépett be, majd rövid idő után elhagyta Dél-Korea keleti és déli vizei fölött található légvédelmi azonosítási övezetét (KADIZ) - közölte a dél-koreai hadsereg szombaton.
A vezérkari főnökök egyesített bizottsága (JCS) ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a kínai és orosz katonai repülőgépek nem sértették meg Dél-Korea légterét, illetve hogy a repülőgépeket már azelőtt észlelték, hogy azok beléptek volna a légvédelmi övezetbe.
Dél-koreai közlés szerint a légvédelmi azonosítási övezetbe berepülő kínai és orosz katonai repülőgépek bombázók és vadászgépek voltak, és egy épp zajló kínai-orosz közös légi gyakorlaton vettek részt. Tavaly decemberben egy ugyancsak közös kínai-orosz hadgyakorlaton kilenc repülőgép lépett be Dél-Korea légvédelmi azonosító övezetébe.
Dél-Korea a térségből elsőként, 1951-ben hozott létre légvédelmi azonosító zónát Észak-Korea fenyegetése miatt.