Késik az izraeli kormányülés, amelyen szavaznak a Hamásszal megkötött tűzszünetről és túszalkuról
Késik az izraeli kormány eredetileg csütörtök délelőttre tervezett ülése, amelyen szavaznak az Izrael és a Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet közötti tűzszünetről és túszalkuról.

Benjámin Netanjahu miniszterelnök hivatala szerint a Hamász az utolsó pillanatban válságba sodorta a megállapodást, és addig nem lesz kormányülés, amíg a terrorszervezet jóvá nem hagyja a megállapodás minden részletét.
A frakcióülés után azt is közölte, hogy pártjával továbbra is határozottan ellenzi a megállapodás többi részét, és követeli a kormányfőtől, hogy biztosítsa Izrael visszatérését a Hamász megsemmisítéséért folytatott háborúba közvetlenül a megállapodás első szakaszának lezárása után, ugyanis ez a párt kormányban és koalícióban maradásának feltétele.
Az őt korábban távozásra felszólító Itamár Bengvír nemzetbiztonsági miniszterrel együtt 14 hellyel rendelkeznek pártjaik a 120 tagú izraeli parlamentben, a kneszetben.
Közben Jeruzsálemben néhány tucat szélsőségesen jobboldali tüntető a miniszterelnöki hivatalnál a megállapodás ellen tüntetett a katonai rádió jelentése szerint.
A megállapodás megszavazásához több ellenzéki párt is felajánlotta képviselőinek támogatását a kneszetben. A különböző izraeli közvélemény-kutatások szerint a túszalkut és a tűzszünetet az izraeliek több mint hetven százaléka támogatja.
A túszok hazatérését több mint egy éve hetente tömegtüntetéseken követelik Tel-Avivban. A Ynet hírportál beszámolója szerint hat izraeli kórházban készülnek a túszok fogadására, az alultápláltságból adódó és pszichiátriai gondokra is számítanak, és magánéletük lehető legnagyobb védelmét is megpróbálják garantálni szabadulásuk után.