Idegen nevek használatára buzdítja az alkotókat a német közmédia a sokszínűség jegyében

Az európai őslakosságot kontinensen kívüli migránsokkal „színesíteni” akarók újabb hazugsága lepleződött le a napokban Németországban, ahol egy színésznő a fősodron kívüli médiának adott nyilatkozata alapján derült fény arra a gyakorlatra, hogy a helyi közmédia a „sokszínűség” jegyében idegen nevek használatára buzdítja alkotóit – számolt be több hírforrás, köztük az unzensuriert.de is.

 

Az ARD sokszínűségről szóló oldala.
Az ARD sokszínűségről szóló oldala.
Fotó: ard.de
Az Európán kívülről érkező szervezett bevándorlást támogatók hazugságainak nincs határa, a tömeges migráció negatív hozadékait egy alternatív mesevilággal eltakarni igyekvők számára pedig semmilyen módszer nem elvetendő. Ezek az alapvető tanulságai a legújabb esetnek, amely azt mutatja, hogy miután az elmúlt évek valósága lerántotta a leplet a nagypolitika által, bevándorló atomfizikusokról és szívsebészekről hangoztatott hazugságairól, a „valóságformáló” média nem adta fel terveit s ezúttal azzal próbálkozik, hogy őslakos írókat migráns hátterűnek mutasson.

Németországban a bili azután dőlt ki, hogy egy német kabarészínésznő, bizonyos Monika Gruber a „Világos szavak klubja” nevet viselő portálnak nyilatkozva számolt be az említett gyakorlatról. Elmondta: barátja, aki egy a német közszolgálati ARD csatornának is dolgozó forgatókönyvíró, azt az „ajánlást” kapta a csatornától, miszerint jobb lenne”, ha a film felirataiban az ő saját neve helyett más név jelenne meg.

„Azt ajánlották neki, hogy jobb lenne, ha az ő neve helyett inkább egy női és migrációs háttérre utaló név jelenne meg a feliratokban” – mondta Monika Gruber. Hozzátette: amikor barátja rákérdezett ennek okára, azt a választ kapta a csatornától, hogy „nem lenne jó”, ha a névből ránézésre felismerhető lenne, hogy a forgatókönyvet „egy öreg fehér férfi” írta.

A közlés hasonló gyakorlatról beszámolók kisebb lavináját indította el, bár az érintettek – nyilvánvaló okokból – neveiket nem akarják közzétenni, hiszen exisztencionális ellehetetlenítésük miatt aggódnak.

Az esetre reagálva az ARD a Focus-nak azt az állásfoglalást küldte, miszerint: a kreatív és médiaiparban nem számít rendkívülinek a művésznevek használatának gyakorlata, a csatorna igazgatóságának azonban nincs tudomása arról, hogy ilyenre kényszerítették volna az alkotókat. Nem kell médiaszakértőnek lenni ahhoz, hogy a jellegzetes gumicsontnak számító nyilatkozat hátterében az ember meglássa vagy sejtse a valóságot, azt, hogy bár nyilvánvaló, hogy ilyen irányú belső szabályozást aligha vetnek papírra – legalábbis egyelőre -, de az alkotóknak a csatornával szembeni függő viszonyukból adódóan a szabályokhoz hasonló hatása lehet az efféle „ajánlásoknak” is.

A csatornának a témához való viszonyulását pedig jól jelzi a weboldalukon a sokszínűséggel kapcsolatban megfogalmazott álláspontja is, amely szerint: a munka új struktúrája azt a célt követi, hogy a programokban kézzelfoghatóvá tett sokszínűség által több embert tudjon megszólítani.” Akinek a finomkodó megfogalmazások nem tennék egyértelművé a szavak üzenetét, annak lehet, hogy többet elárul az oldalon szereplő, sokszínűséget mutató grafika.

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.