2024. március 29., 11:08

Eltűnhetnek a LMBTQ zászlók az amerikai külképviseletekről

Több korlátozást is bevezet az amerikai külképviseletek számára a napokban elfogadott – a kiadásokra vonatkozó – törvény, egyebek mellett gyakorlatilag megtiltja az LMBTQ zászlók kitételét is az amerikai külképviseletek épületeire – számolt be a zerohedge.com.

LMBTQ zászló - wikipedia
Fotó: wikipedia

Ugye a kedves olvasók is ismernek olyan intézményeket, szervezeteket vagy akár magánszemélyeket, amelyek/akik esetében poén szintjén akadna meg a felvetés, hogy bármilyen esemény apropóján nemzeti lobogót tűznének ki, ugyanakkor az EU-s, LMBTQ vagy az utóbbi években éppen ukrán zászló kiakasztását nagyon is helyénvalónak tartják és gyakorolják is?! Nos, a trendet legalábbis a különböző országok külképviseleteinek helyet adó fővárosok lakói minden bizonnyal jól ismerik. Konkrétan azt, hogy legyen szó bármilyen aktualitással megrendezett LMBTQ „büszkeségi” rendezvényről, annak apropóján a legtöbb nyugati ország külképviseletén a nemzeti mellett ugyancsak „büszkén” lobognak a szivárványos zászlók is.

Most azonban nagy valószínűséggel változás jöhet, legalábbis a szivárványos zászlók kiaggatásában (a brit és kanadai mellett) rendszerint élen járó amerikai külképviseletek esetében, hiszen – ha nem is ideológiai okból, hanem anyagi megfontolásokból – olyan módosítást fogadott el az amerikai törvényhozás, amely alapján a jövőben költségvetési forrásból csak korlátozott számú zászlót lehet majd kiakasztani az amerikai külképviseletek épületeire.

Az új szabályozás szerint az amerikai külügyminisztériumhoz tartozó épületekre (költségvetési forrásból) már csak az állami (szövetségi) vagy tagállami lobogót, a külképviseletek zászlóját, az indián törzsi kormányzat lobogóját, bármely szövetségi hivatal lobogóját, hivatalosan elismert országok zászlóit, a háborús foglyok zászlóját, illetve a jogtalanul fogva tartottak zászlóját lehet kiakasztani.

Ahogy a brit mondás tartja: a puding próbája az evés, avagy magyarosabban, hiszem, ha látom. Ugyanis az új szabályozás megfogalmazása szerint aligha lenne meglepő, ha hirtelenjében meglehetősen sok „magán szponzor” akadna, aki egy-egy szivárványos zászló megvásárlásával és odaajándékozásával „megsegítené” a törvény elfogadása által ilyen nehéz anyagi helyzetbe hozott amerikai külképviseleteket. Vagy ha mégsem, akkor lehet, hogy most majd valamilyen aktualitás apropóján megismerhetjük például, hogy milyen is az amerikai indián törzsi kormányzat lobogója.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.