Egyszerre 14 tagállamban választanak "szuperkedden"
Egyszerre 14 tagállamban és az egyik tengerentúli területen, Amerikai Szamoán tartanak előválasztást az Egyesült Államokban az úgynevezett szuperkedden.

Az idén Alabamában, Arkansas államban, Coloradóban, Észak-Karolinában, Kaliforniában, Maine-ben, Massachusettsben, Minnesotában, Oklahomában, Tennessee-ben, Texasban, Utah államban, Vermontban, Virginiában és Amerikai Szamoán járulnak az urnákhoz az amerikaiak. Ugyancsak március 3-án kezdenek voksolni a külföldön élő demokraták, de ez a szavazás március 10-ig tart, tehát az eredményei még nem ismertek kedden este.
Az amerikai elemzők többféle szempontból vizsgálják a keddi előválasztásokat. Vajon mit jelentenek majd a demokraták eredményei a gazdaságra, s ezen belül is elsősorban a beruházásokra nézve? - firtatta a The Wall Street Journal. A Politico elemzője a Bernie Sanders vermonti szenátor és Joe Biden volt alelnök közötti párharc esélyeit latolgatta.
Általánosságban ugyancsak Biden-Sanders párharcra számítanak az elemzők, mintha a többi jelöltet, Amy Klobuchar minnesotai és Elizabeth Warren massachusettsi szenátort, és a milliárdos Mike Bloomberg volt New York-i polgármestere leírták volna, mint esélyes elnökjelölteket.
A Demokrata Párt "nagyágyúi" Joe Biden mellett tették le voksukat. Virginiában például a volt demokrata párti kormányzó, Terry McAuliffe, vagy az állam szenátora, Tim Kaine a hét végén nyilvánította ki, hogy Bident támogatja. A The New York Times című lap hétfői értesülése szerint az elnökjelöltségért folyó küzdelemből vasárnap visszavonult Pete Buttigieg, volt polgármester is várhatóan bejelenteni, hogy Biden mögé áll.
Több felmérés is azt mutatja, hogy a legtöbb delegátust küldő két államban, Texasban és Kaliforniában, Bernie Sanders a legnépszerűbb elnökjelölt-aspiráns. A Demokrácia Amerikáért nevű csoport, amelyet Howard Dean, a Demokrata Párt volt elnöke alapított, hétfőn szintén Bernie Sanders mellett tette le a voksot.