2024. július 7., 18:22

Egy férfi Prágában éjjel benzint öntött magára és közben Allahu akbar-t kiáltozott

A prágai rendőrségnek szombat éjszaka sok dolga volt. Két elbarikádozott lakásba kellett betörniük, hogy kiszabadítsanak két férfit, akik öngyilkosok akartak lenni. 

Mentés
Fotó: Facebook

Mindketten kábítószer hatása alatt álltak. Az egyik benzint öntött magára és Allahu akbar-t (arabul: Isten hatalmas) kiabált, a másik le akart ugrani a tetőről.

Az első eset Prága 4. városkerületében történt.A rendőrséget hajnali fél négykor hívta valaki a segélyhívó vonalon, aki azt mondta, hogy egy férfi sikoltozását és üvegtörés hangját hallotta. A helyszínre érkező rendőrjárőrök egy férfit találtak a ház földszinti lakásában elbarikádozva.
Mivel földszinti lakásról volt szó, és az ablakon keresztül látható volt, hogy a férfi benzint öntött magára, közben Allahu akbar-t kiabált és azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja magát, a rendőröknek a rácsos ablakon keresztül kellett erőszakkal behatolniuk a lakásba, és kényszerítő eszközökkel feltartóztatniuk a férfit, hogy megakadályozzák, hogy felgyújtsa magát"

- mondta Jan Daněk prágai rendőrségi szóvivő.

A novinky.cz potálnak elmondta, hogy a férfi nem külföldi, hanem cseh állampolgár volt.

A második esetben a rendőrök egy órával később avatkoztak be Prága 1. városkerületében, ahol valaki segítségért kiabált.

A lakásba azonban lehetetlen volt bejutni, a férfi pedig nem reagált a kommunikációs kísérletre, ezért a helyszínre hívták a tűzoltókat, hogy kinyissák"

- mondta a szóvivő.

A rendőrök ezután bementek a lakásba, de senki sem volt bent. Egy hátsó szobában nyitva volt egy tetőablak, ezért elkezdték átkutatni a tetőt, ahol még mindig segélykiáltások hallatszottak.

A tűzoltók emelvénye segítségével sikerült a tetőpárkányon követniük a férfit, ahol két rendőrségi tárgyaló meggyőzte, hogy ne ugorjon, felhozták az emelvényre, majd biztonságba helyezték"

- mondta Daněk.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.