2026. június 16., 10:32

Dróntámadás okozott tüzet egy olajbázison Dél-Oroszországban

Tüzet okoztak az éjjel egy drón lezuhanó roncsai egy olajbázison Poltavszkaja községben a Krasznodari területen - közölte kedden a regionális operatív parancsnokság.

Elegük lett
Fotó: pexels.com

Az oltásra 23 embert és hét műszaki eszközt vezényeltek ki. A támadás személyi sérülést nem okozott. Az orosz védelmi minisztérium kedd reggel közölte, hogy a légvédelem az éjszaka folyamán 172 ukrán repülőgéptípusú drónt semmisített meg 15 régió, valamint az Azovi- és a Fekete-tenger fölött. Több városban, köztük Moszkvában, korlátozták a repülőterek forgalmát.

Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere azt közölte, hogy közép-európai idő szerint reggel hat óráig hatvan Moszkvára tartó drónt lőttek le.

Az elmúlt napokban ellenséges dróntámadások zajlanak Moszkva ellen. Az egyik drón kárt okozott a moszkvai olajfeldolgozó üzem egyik objektumában. Sérültek nincsenek. A helyszínen mentőszolgálatok dolgoznak"

- írta Szobjanyin.

Megosztás
Címkék