Brüsszel az adónkból klímafanatikusokat pénzelt politikai ellenfelei ellehetetlenítésére is
Éveken keresztül súlyos eurómilliókat fizetett ki az adóinkból az Európai Bizottság (EB) különböző, a klímaváltozással kapcsolatos hangulatkeltést végző „környezetvédő civil szervezeteknek”, és nem csak ennek a propagandának a terjesztésére, hanem a narratívát kétségbevonó politikai ellenfelei ellehetetlenítésére is – számolt be az EB-nek a tényeket elismerő nyilatkozatára hivatkozva több hírforrás, köztük az exxpress.at osztrák hírportál is.

Megvan a szakállas vicc arról, hogy mi az abszolút pofátlanság? Tudják: a poén az egyszeri pacákról, aki leteszi az „alapkövet” valakinek az ablaka alá, aztán pedig bekopog papírért, és amikor a birkalelkű háztulaj ad neki, ő meg utána azzal adja vissza, hogy még használható? Nos, bár a viccek nagy része szinte örökérvényű, az említettet, az elmúlt években Brüsszelben már sokszor felülírták. Ennek egy jellegzetes példája a mostani is, amikor több évnyi tagadás és „dezinformációs” vád után, a bizonyítékokkal szembesített brüsszeli bürokraták kénytelenek voltak elismerni a tényeket.
Legutóbb az amerikai Princeton egyetem professzora, a fizikatudomány egyik legnagyobb jelenlegi elméjének tartott William Happer nyilatkozott a témában, nem finomkodva: „őrült csalásnak” nevezve az állítólagos „klímakrízist”.
Ursula von der Leyenék, most, több évnyi tagadás után annyit ismertek be, miszerint az általuk az európai adófizetők pénzéből támogatott „civil szervezetek” programjaiban „helytelen lobbista aktivitás” is kimutatható volt. Az EB-től megszokott virágnyelven tett beismerés értelmezhető fordítása a gyakorlatban annyit jelent, hogy az euró milliárdos nagyságrendű „LIFE” – deklaráltan „ökológiai célok megvalósítását célzó” támogatási program keretében olyan klímafanatikus csoportok kaptak óriási közpénzeket, amelyek legfőbb tevékenysége konzervatív és a Green Deal ideológia célkitűzéseit kritikával illető politikai erők ellehetetlenítése volt.
Mi több, az így támogatott csoportok csupán egyharmada volt képes (vagy hajlandó) beszámolni arról, hogy pontosan mire is költötte ezeket a sokmilliós támogatásokat.
Ezzel a sokéves gyakorlattal kapcsolatban Brüsszelben annyit voltak hajlandóak elismerni, hogy „voltak problematikus esetek.” Az uniós valóságot jól tükrözi, hogy emellett az érintett szervezetek finanszírozása nem állt le, és az EB csak arra tett ígéretet, hogy lépéseket tesznek a program keretében támogatott projektek „nagyobb átláthatóságának” megvalósítása érdekében. Ugye ezek után már mindenki bizalma visszatért?!