Borul a koalíciós megállapodás Ausztriában
Ausztriában meghiúsultak a hárompárti kormány megalakításáról szóló tárgyalások, mert a leendő koalíciós partnerek közül a legkisebb, a liberális NEOS pénteken visszalépett a tárgyalásoktól.

A tárgyalások azóta húzódtak, hogy az osztrák elnök októberben megbízta Karl Nehammer konzervatív kancellárt egy új kormány összeállításával. A döntés azután született, hogy az összes többi párt elutasította a jobboldali Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetőjével való együttműködést, amely szeptemberben először nyert országos választásokat.
Beate Meinl-Reisinger, a NEOS vezetője azonban azt mondta egy pénteken sebtében összehívott sajtótájékoztatón, pártja "nem folytatja" a tárgyalásokat arról, hogy partner legyen egy új kormányban. Mint mondta, nem sikerült előrelépést elérni, és nem sikerült megállapodásra jutni az "alapvető reformokról". Szerinte a konzervatív Néppárttal és a szociáldemokratákkal folytatott tárgyalásokból "hiányzott az ambíció" és nem történt elegendő előrelépés. Hozzátette azonban, hogy pártja továbbra is hajlandó támogatni a parlamentben a tárgyalásokon már elfogadott projekteket, utalva annak lehetőségére, hogy az SPÖ és az ÖVP kétpárti koalíciót alakíthat, még akkor is, ha csak egymandátumos többséggel rendelkeznek az alsóházban.
A közvélemény-kutatások szerint az euroszkeptikus FPÖ támogatottsága csak nőtt azóta, hogy a szeptember 29-i választáson a szavazatok 29 százalékát szerezte meg.
A párt a koalíciós tárgyalásokat nem demokratikus, "vesztesek koalíciójának" létrehozására irányuló kísérletnek minősítette. Ausztriában szeptember 29-én tartottak szövetségi parlamenti választást, amelyen első alkalommal került ki győztesként az FPÖ a voksok 29 százalékával. A pártok szövetségi szinten eddig kizárták az együttműködést Herbert Kickllel, az Osztrák Szabadságpárt elnökével.