Az ukrán elnök gyásznapot hirdetett a harkivi idősotthon áldozatainak emlékére
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki rendeletében gyásznapot hirdetett szombatra a kelet-ukrajnai Harkivban, egy idősotthonban kitört tűz áldozatainak emlékére.

Az otthonban csütörtökön csaptak fel a lángok a kétszintes épület emeletén. A tűzben 15-en vesztették életüket, és 11-en sérültek meg. A katasztrófa idején 33-an tartózkodtak a házban, amelyet nemrég alakítottak át idősotthonná - emlékeztetett az Ukrajinszka Pravda hírportál.
A mintegy száz négyzetméterre kiterjedő tüzet a kiérkező tűzoltók rövid időn belül eloltották.
Irina Venegyiktova főügyész a Facebookon közölte, hogy a nyomozást végzők eddig három lehetséges okot feltételeznek a tűz okaként: gyújtogatást, gondatlanságot, azaz elektromos fűtőkészülék helytelen használatát, illetve rövidzárlatot.
Pénteken Zelenszkij személyesen is Harkivba utazott, hogy a helyszínen tájékozódjon a helyi hatóságoktól a vizsgálat jelenlegi állásáról.