Az orosz titkosszolgálat őrizetbe vett egy volt miniszterhelyettest szénnel kapcsolatos csalás miatt
Az orosz titkosszolgálat, az FSZB ügynökei Moszkvában őrizetbe vették Anatolij Janovszkij volt energiaügyi miniszterhelyettest. A Kommerszant értesülései szerint a letartóztatás egy szénipari csalási üggyel kapcsolatos, amelyben más gyanúsítottak tanúskodtak a volt helyettes ellen.

A Kommerszant című orosz lap beszámol Anatolij Janovszkij volt energiaügyi miniszterhelyettes letartóztatásáról. Forrásai szerint a kihallgatás után döntenek arról, hogy vádat emelnek-e Janovszkij ellen.
A lap szerint az őrizetbe vételek Andrej Moszjenko, az Energiaügyi Minisztérium fennhatósága alá tartozó, a veszteséges bányák átszervezésével és felszámolásával foglalkozó szövetségi állami költségvetési intézet igazgatójának ügyéhez kapcsolódnak.
Janovszkij 2008 és 2021 között energiaügyi miniszterhelyettes volt, a széniparért és a nemzetközi tevékenységekért felelt. Ezután a minisztériumból az elnöki hivatalba ment, ahol az üzemanyag- és energiabizottságot vezette. Jelenleg a Bányászati Tudományok Akadémiájának első elnöke.
A TASZSZ orosz állami hírügynökség névtelen forrásokra hivatkozva szintén beszámolt Janovszkij letartóztatásáról. Ezt követően eldől, hogy az üggyel foglalkozó nyomozó kérni fogja-e az őrizetbe vételét.
Az FSZB egyelőre nem erősítette meg a volt képviselő őrizetbe vételét - jegyezte meg a Reuters.