2024. szeptember 29., 15:59

Az Európai Unió az izraeli és libanoni légtér elkerülését tanácsolja a légitársaságoknak

Az Európai Unió azt tanácsolta a légitársaságoknak, hogy az Izrael és a Hezbollah libanoni síita fegyveres szervezet között rendszeressé vált légicsapások és rakétatámadások miatt október végéig kerüljék el az izraeli és libanoni légteret.

Utazás
Fotó: Pexels

Az Európai Bizottság és az európai repülésbiztonsági ügynökség (EASA) egy közös közleményben "a légicsapások általános fokozódására és a biztonsági helyzet romlására" hivatkozva arra figyelmeztetett, hogy a légitársaságok "ne közlekedjenek Libanon és Izrael légterében semmilyen repülési szinten".

Az ajánlás egyelőre az október 31-ig tartó időszakra vonatkozik, de - mint a közleményben írták - korábban is felülvizsgálható és módosítható vagy visszavonható

A térségben közlekedő légijáratok európai uniós üzemeltetőit érintő kockázatok értékelésére az EASA továbbra is szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet

- fűzték hozzá.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.