2025. március 3., 15:30

Ausztráliában férfi lett az év nője

Egy „transzgender” személyt, egy magát nőnek minősíttető biológiai férfit, Brianna Skinner-t választott az év helyi nőjének Sydneyben az ausztráliai Új-Dél-Wales (NSW) szövetségi állam kormányzata – számolt be a hivatalos közlésre hivatkozva több hírforrás, köztük a dailymail.co.uk is.

 

Az év nője lett Sidneyben egy biológiai férfi, Brianna Skinner - a képen középen - 2025 - FB
Az év nője lett Sidneyben egy biológiai férfi, Brianna Skinner, a képen középen, jobbra tőle a felesége, balra Alex Greenwich, Sydney parlamenti képviselője.
Fotó: FB

A döntést a szövetségi állam miniszterelnöke, Sydney parlamenti képviselője, Alex Greenwich jelentette be a napokban. Skinner „asszonynak” – a politikai véleménynyilvánítás egyértelmű jeleit magán hordozó - díjazását azzal indokolták, hogy „büszke transznemű nőként az egyenlőség és az általa képviselt közösség ádáz szószólója.”

Greenwich a díjazás kapcsán a brit hírportál szerint elmondta: Briannával és jelenlegi feleségével, Nunával 2014-ben találkozott először, amikor a transzgender nő amiatt panaszkodott az irodájában, hogy a vonatkozó szabályozások miatt nem tudja megváltoztatni a nemét a születési bizonyítványán és a házassági okmányon. „Brianna tapasztalata rávilágított a diszkriminációra és az idejétmúlt, a transz és nemileg eltérő emberekre kényszerített új-dél-wales-i törvényekre” – fogalmazott Alex Greenwich.

A teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy az egyébként a témában rendkívül liberális hozzáállás jellemezte ausztrál szövetségi államban ez idáig még nem kerültek bevezetésre azok – a például Kanadában, Németországban és néhány más uniós országban már elfogadott – törvényi keretek, amelyek alapján úgymond bemondásra lehet papíron nemet változtatni, vagyis sem vizsgálat sem hormonális terápia nem szükséges, hanem elég egy nyilatkozat ahhoz, hogy a hatóságok az adott személyt hivatalosan más neműnek nyilvánítsák.

A vonatkozó híradásokban arról nem találni említést, hogy a díjjal korábban elismert nők, miként értékelték, hogy ezúttal egy biológiai férfi kapta a nőknek szánt díjat. Azt viszont – legalábbis az előző év díjazásai sejteni engedik -, hogy az aktuális hatalom politikai nézetei korábban sem maradtak teljesen nyom nélkül a választás során. A teljesség igénye nélkül említsük meg például a 2024-ben Új-Dél-Wales miniszterelnökének női kiválóságának választott Jessica Hill-t, akit az Amnesty International által korábban már kitüntetett, az ABC-nek is dolgozó újságíróként díjaztak.

Tegyük hozzá: Hill olyan, „bizonyos körökben hálás” – más nézetek szerint viszont elsősorban a hagyományos családmodellek bomlasztását célzó - témákkal foglalkozott szívesen, mint a „kapcsolatokon belüli kényszerbefolyásolás” és az állítólagos „gender alapú erőszak”, mely utóbbi egyébként a hírhedten megosztó isztambuli egyezmény egyik alaptétele is.

Visszatérve az idei díjazás híréhez, az már tény, hogy Ausztrália, vagy legalábbis NSW kormányzata egy demonstratív lépést tett a woke őrületnek az elmúlt évek nyugati fősodrát uraló politikájában, amely az Amerikai Egyesült Államokban, Donald Trump kormányzatának hatalomra kerülésével úgy tűnik, esélyt kaphat egy globális szintű felülvizsgálatra is. Másik kérdés, hogy miként lehet értékelni az úgynevezett „nyugati civilizáció” egy olyan korszakát, amelyben már azt lehet „biztató jelnek” értékelni, hogy talán az ellehetetlenítés félelme nélkül is ki lehet mondani egyértelmű tényeket? Tehát: „Mégis mozog a Föld!” Vagy mégsem?

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.