2026. február 20., 10:45

A venezuelai parlament jóváhagyta a politikai foglyok amnesztiáját

A venezuelai parlament csütörtökön jóváhagyta az ellenzék által követelt amnesztiát a politikai foglyok számára, hét héttel azután, hogy egy amerikai katonai akcióban elfogták és az Egyesült Államokba vitték Nicolás Maduro venezuelai elnököt.

Megbeszélték
Delcy Rodrígez
Fotó: TASR/AP

Az amnesztia számos bebörtönzött kormányellenes személy, aktivista és kritikus újságíró szabadon bocsátását eredményezheti.

Delcy Rodríguez ideiglenes elnök még januárban ígérte meg az amnesztiatörvényt, azt követően, hogy január 3-án Madurót és feleségét az amerikai különleges erők New Yorkba vitték, hogy kábítószer-kereskedelem vádjával bíróság elé állítsák. Azóta Caracas Washington nyomására már több száz politikai foglyot szabadon bocsátott.

Tudni kell bocsánatot kérni, és el kell tudni fogadni is a bocsánatot"

- mondta Delcy Rodríguez ideiglenes elnök, miután aláírta a törvényt a elnöki palotában, néhány perccel azután, hogy azt a képviselők egyhangúlag elfogadták.

Új utakat nyitunk a venezuelai politikában"

- jelentette ki a politikus.

A Foro Penal nevű civil szervezet szerint a venezuelai hatóságok az év eleje óta több mint 440 politikai foglyot engedtek szabadon, de több mint 600-an továbbra is őrizetben vannak. Sokan közülük a Maduro 2024-es újraválasztása elleni tüntetések során kerültek őrizetbe.

Megosztás
Címkék