A Tesla-tulajdonosok élete nem csak játék és mese
Sokan az elektromos autókra továbbra is a jövő közlekedési eszközeiként tekintenek. A Tesla-tulajdonosok azonban lassacskán ráeszméltek, hogy a környezetkímélő járműveknek is megvan az árnyoldala. Egy nemrégiben elvégzett kutatás szerint ugyanis a Tesla járműveket birtoklók felének már szembe kellett nézniük rongálással, az egyre drágább biztosításról pedig már nem is beszélve.

Nem tudni, hogy a vandáloknak magával az autóval, vagy a cég tulajdonosával, Elon Muskkal van bajuk, mindenesetre a Telsa-tulajdonosok közel felének már rongálták meg a gépjárművét, a javításra fordított kiadásaik pedig a 2000 dollárt is meghaladták.
Talán az irigység is lehet az vandálok egyik indítéka, a Z generációba tartozó Tesla tulajok 61 százalékának rongálták már meg az autóját, és a helyreállítási munkálatok is az ő esetükben drágábbak voltak, nagyjából 2100 dollár körül mozogtak a költségeik.
De nem csupán ez az egyetlen negatív tapasztalatuk, szemmel láthatóan a Teslára vonatkozó biztosítások is drágábbak lettek. Talán épp a rongálások miatt, azonban nem csupán 10-20 dolláros emelkedésről van szó.
A megkérdezettek 61 százaléka arról számolt be, hogy az éves biztosításuk több mint 300 dollárra növekedett, így sokan más biztosító után néztek, ugyanis lesokkolódtak ettől az összegtől.
A drágulás azonban itt még aligha állt meg, a megkérdezettek több mint fele ugyanis úgy vélekedik, hogy a az elkövetkező időben tovább emelkedhetnek a biztosítási összegek.
A megnövekedett költségek azonban talán a kisebb problémát jelentik. Egy felmérés szerint a Tesla-tulajdonosok 72 százaléka úgy véli, hogy gyakrabban válnak vandalizmus célpontjává, mint más autósok. Sokan közülük egyenes úgy vélekedtek, hogy félnek felügyelet nélkül hagyni a járművüket és többen is bevallották, hogy a rongálástól való félelem miatt bizonyos területeket elkerülnek, vagy kevesebbet vezetnek.
A feléjük irányuló reakciók sem mindig kedvezőek. A tulajdonosok közel fele tapasztalt már vezetés közben udvariatlan gesztusokat vagy sértő megjegyzéseket idegenektől.
A megkérdezettek 30 százaléka azt nyilatkozta, hogy nem vásárolna újra Teslát, míg a Z generáció 37 százaléka fontolgatja, hogy a következő évben eladja vagy lecseréli az autóját. A fő okok közé tartozik a fentebb említett magas biztosítási díjak, vandalizmus és az elektromos autók tulajdonosait érintő negatív társadalmi megítélés.
Rendkívül nehéz időszakon megy keresztül a Tesla, az eladásaik megcsappantak, állandó tüntetéseket szerveznek a cég ellen, most pedig már az eddigi stabil vásárlóik közül is sokan elfordulhatnak tőlük, a fentebb említett okok miatt. Talán nem is véletlen, hogy Elon Musk nemrégiben bejelentette, hogy ezentúl több időt fog szentelni a vállalatára, és háttérbe szorítja politikai karrierjét. De nem lehet, hogy ez már késő? A közeljövőben valószínűleg erre a kérdésre is választ fogunk kapni.