A szaúdi légierő egyik tagja több embert megölt egy amerikai katonai bázison
A szaúdi légierő egy, amerikai kiképzésen részt vevő katonája négy embert megölt és tizenkettőt megsebesített egy pénteki lövöldözésben a floridai Pensacola haditengerészeti bázison - közölték amerikai tisztségviselők. Az elkövetővel a helyszínre kiérkezett rendőrök végeztek

A szaúdi légierő egy, amerikai kiképzésen részt vevő katonája négy embert megölt és tizenkettőt megsebesített egy pénteki lövöldözésben a floridai Pensacola haditengerészeti bázison
- közölték amerikai tisztségviselők. Az elkövetővel a helyszínre kiérkezett rendőrök végeztek
A szaúdi katona tettének indítékát egyelőre homály fedi. Nyomozást indítottak annak megállapítására, hogy a lövöldözést terrorista szándékkal követte-e el.
A feltételezett elkövető, Mohamed Száed Alsamráni alhadnagy, kézifegyverrel lövöldözött a kiképző központ elméleti oktatási épületében.
Donald Trump amerikai elnök Twitter-oldalán részvétét nyilvánította az áldozatok hozzátartozóinak. Közölte, hogy Szalmán bin Abdel-Azíz szaúdi uralkodó telefonon szintén részvétét nyilvánította a történtek miatt és szintén együttérzését fejezte ki.
Szaúd-Arábia uralkodója személyesen hívta fel Donald Trump amerikai elnököt, hogy elítélje a floridai haditengerészeti támaszponton pénteken délután elkövetett terrorista merényletet, amelynek tettese egy szaúd-arábiai pilóta volt.
Szalmán király "barbár támadásnak" minősítette a három halálos áldozatot és több sebesültet követelő merényletet és együttérzését fejezte ki az áldozatok családtagjaival
- tudatta a Twitteren Donald Trump.
A mikroblog-bejegyzésben az amerikai elnök tudatta azt is: "a szaúdi király elmondta, hogy az egész szaúdi népet felháborította a lövöldözés, és ez az ember (a feltételezett elkövető) semmiféle módon nem képviseli az amerikai népet szerető szaúdi nép érzéseit".
Sajtótájékoztatóján Ron DeSantis, floridai kormányzó arról tájékoztatott, hogy az elkövető szaúdi állampolgár volt, és azon a továbbképző programon vett részt, amely régóta nyitva áll az Egyesült Államok szövetségesei számára. A kormányzó elmondta azt is, hogy számtalan kérdés vetődik fel az elkövető személyét illetően, és leszögezte, hogy Szaúd-Arábia kormányzatának - éppen azért, mert a lövöldöző szaúdi volt - "segítenie kell az áldozatok hozzátartozóin".
A merénylet után a szaúdi uralkodó nemcsak Donald Trumpot hívta fel telefonon, hanem közleményt is kiadott, amelyben "gyűlöletes bűncselekményként" ítélte el a merényletet, és egyben bejelentette, hogy a szaúdi biztonsági szolgálat munkatársai máris együttműködnek amerikai partnereikkel, hogy megpróbálják felderíteni a lövöldözés indokait, lehetséges okait.
A támaszponton több mint 16 ezer katona és több mint 7 ezer polgári személy dolgozik.