2025. március 2., 13:53

A Kreml szerint normalizálhatók az orosz-amerikai kapcsolatok, ha a két elnök úgy akarja

Az Oroszország és az Egyesült Államok közötti kapcsolatok normalizálásának útja gyorsan és sikeresen bejárható, ha megmarad Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök politikai akarata - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.

Dmitrij Peszkov,
Fotó: TASR/AP
Hosszú út áll még előttünk, mert hatalmas károkat okoztak a kétoldalú kapcsolatok egész komplexumának. De ha a két vezető, Putyin elnök és Trump elnök politikai akarata megmarad, akkor ezt az utat elég gyorsan és sikeresen be lehet járni

- mondta Peszkov a szerdán rögzített felvételen.

Megállapította, hogy

az új amerikai kormányzat gyorsan változtat az összes külpolitikai konfiguráción, ami sokban egybeesik Moszkva elképzelésével.

Egy olyan ENSZ-közgyűlési határozat mellett szavazunk, amely abszolút kiegyensúlyozott megfogalmazást tartalmaz az ukrán válságról. Ilyet tényleg nem lehetett elképzelni

- fogalmazott Peszkov.

Hozzátette, hogy

az orosz és amerikai vállalatok közötti együttműködés helyreállítása hosszú távú perspektíva.

Emlékeztetett a Fehér Ház tisztviselőinek kijelentéseire, melyek szerint a prioritás az Ukrajna körüli rendezés, és csak ezután következik a gazdaság.

Peszkov szerint fel kell vázolni az Egyesült Államokkal való gazdasági kapcsolatok témáit kell, de nem szabad gyors eredményeket elvárni.
Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.