2017. április 18., 10:37

Visszatér a tél, fagy és havazás várható

POZSONY. Az alacsony hőmérséklet és a várható havazás miatt elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország több régiójára a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet. Szerdán szinte Szlovákia egész területén erős szélre lehet számítani.
201704180949490.idoj01.jpg

A havazás miatti figyelmeztetés Besztercebánya, Eperjes és Zsolna megyében, az alacsony hőmérséklet miatti pedig Besztercebánya, Trencsén, Kassa, Nyitra, Eperjes és Zsolna megyében van érvényben.

„Helyenként havazás várható, amely során 15-30 centiméternyi hó hullhat. A friss hó említett mértéke potenciális veszélyt jelenthet az emberi tevékenységre” – tájékoztat a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ).

A meteorológusok szerint az említett megyékben éjjel -3 és 0 Celsius-fok között alakul majd a hőmérséklet. A szakemberek szerint ilyen fagy, amely az adott évszakban ritkának számít, károkat okozhat a növényzetben.

Szerdán szinte Szlovákia egész területén érvényben lesz valamilyen figyelmeztetés. Havazás, hótorlaszok kialakulása, illetve fagyás főként az északi ész a keleti országrészben fordulhat elő, viszont erős szélre szinte mindenhol számítani lehet.

Megosztás