Visszarendelték az ukrán határról az orosz csapatokat
MOSZKVA. Az orosz katonai egységek megkapták Szergej Sojgu védelmi miniszter parancsát arra, hogy térjenek vissza állandó állomáshelyükre az ukrán határ közeléből - közölte kedden az orosz védelmi minisztérium.
Az orosz fegyveres erők alakulatai rosztovi, belgorodi és brjanszki területeken, az előre eltervezett tavaszi hadgyakorlat befejeztével elindultak harci járműveik berakodási helyére, ahonnan vasúton folytatják útjukat támaszpontjaikra. Jelenleg a hadgyakorlatok helyszínén a parancsnokok az útvonalakat és az elvonulás menetét pontosítják, a legénység pedig a sátrak bontásával, a felszerelés, az anyagi eszközök berakodásával, a páncélosokból és más járművekből álló menetoszlopok összeállításával foglalkozik - tájékoztattak.
Az orosz védelmi tárca a közleményben hozzátette, hogy a katonai alakulatok visszatérésüket követően állomáshelyeikhez közeli gyakorlótereken és kiképző központokban folytatják a harci felkészülést, minthogy az éves terv szerint a téli oktatás május 31-ig tart, a nyári pedig június 1-én kezdődik. A minisztérium tájékoztatásában nem szerepelnek adatok, ezért továbbra sem világos, az intézkedés azt jelenti-e, hogy csökkenni fog az ukrán határ közelében állomásozó orosz alakulatok létszáma, amelyet a NATO mintegy 40 ezer főre becsül.
Vlagyimir Putyin orosz elnök, a hadsereg főparancsnoka hétfő reggel adott utasítást a védelmi miniszternek, hogy rendelje vissza az ukrán határral szomszédos területekről a hadsereg egységeit. Az államfő egyúttal felszólította Ukrajnát a Kreml által "büntető hadjáratnak" nevezett kelet-ukrajnai hadművelet azonnali leállítására, a csapatok visszavonására, valamint a problémák kizárólag békés úton történő rendezésére.
A NATO és az amerikai védelmi minisztérium - közép-európai idő szerint - hétfő este azt közölte, hogy még mindig nem észlelnek orosz csapatvisszavonást.
Az orosz védelmi tárca a közleményben hozzátette, hogy a katonai alakulatok visszatérésüket követően állomáshelyeikhez közeli gyakorlótereken és kiképző központokban folytatják a harci felkészülést, minthogy az éves terv szerint a téli oktatás május 31-ig tart, a nyári pedig június 1-én kezdődik. A minisztérium tájékoztatásában nem szerepelnek adatok, ezért továbbra sem világos, az intézkedés azt jelenti-e, hogy csökkenni fog az ukrán határ közelében állomásozó orosz alakulatok létszáma, amelyet a NATO mintegy 40 ezer főre becsül.
Vlagyimir Putyin orosz elnök, a hadsereg főparancsnoka hétfő reggel adott utasítást a védelmi miniszternek, hogy rendelje vissza az ukrán határral szomszédos területekről a hadsereg egységeit. Az államfő egyúttal felszólította Ukrajnát a Kreml által "büntető hadjáratnak" nevezett kelet-ukrajnai hadművelet azonnali leállítására, a csapatok visszavonására, valamint a problémák kizárólag békés úton történő rendezésére.
A NATO és az amerikai védelmi minisztérium - közép-európai idő szerint - hétfő este azt közölte, hogy még mindig nem észlelnek orosz csapatvisszavonást.
frissítve 09:51
Forrás
MTI