Véget ért a VI. Ipolyi Arnold Népmesemondó verseny

hirek.sk 2015. június 16., 16:27
ROZSNYÓ. Eredményhirdetéssel fejeződött be a Szlovákiai Magyar Közművelődési Intézet szervezésében a VI. Ipolyi Arnold Népmesemondó verseny. A Duna Menti Tavasz védőszárnyai alatt indult kezdeményezés mára mozgalommá nőtte ki magát.

 

 

Az országos versenynek idén is Rozsnyó adott otthont. A legjobb mesemondók elődöntő után kerültek az országos verseny döntőjébe.

Mára a verseny már szervesen beépült az országos versenyek rendszerébe. A kezdeményezés népszerű, a jelentkezők száma meghaladja a több százat, s a szervezők szerint mindez azt jelenti, hogy van igény erre a seregszemlére is.

Szakemberek a verseny legnagyobb erényeiként azt tartják számon, hogy a legtöbb versenyző a tájszólást, a szép, ízes magyar beszédet is megjeleníti, és a legtöbb jelentkezőnek fontos az is, hogy tájegysége népviseletét is bemutassa.  

 

 

Az alábbiakban a VI. Ipolyi Arnold Népmesemondó verseny helyezettjeinek a névsorát közüljük. (A versenyző neve mellett a települése, majd a felkészítő tanár neve és a versenykategória szerepel.)

Aranysávos minősítés:

Agócs Eszter Almágy Agócs Andrea 3. kategória
Balázs Luca Nagyölved Mácsadi Erika 1. kategória
Baranyai Dóra Pered Mgr. Varga Zsuzsanna 4. kategória
Bitter Karolina Negyed Mgr. Varga Mária 2. kategória
Botoš Máté János Fülek Benkoné Horkay Tünde 2. kategória
Csáky Máté Ipolybalog Mgr. Laczkovszký Denisa 4. kategória
Dóczi Boldizsár Kiskövesd Dóczi Sándor 2. kategória
Fazekas Attila Barka Tamás Ákos 4. kategória
Galamb Krisztián Ragyolc Mgr. György Henrietta 4. kategória
Góra Nikoletta Párkány Mgr. Góra Angéla 2. kategória
Icso Bereniké Rozsnyó Tóth Sándor 4. kategória
Képes Lóránt Buzita Szaszák Éva 3. kategória
Kovács Viktória Béna Ferenc Izolda,Mgr 3. kategória
Lénárt Dóra Felsőszeli Morovics Ibolya 3. kategória
Makkay Bianka Rozsnyó Nyéky Anna 3. kategória
Országh István Róbert Velkenye Lukács Veronika 5. kategória
Oszlík Kinga Kéty Uzsák Éva 5. kategóriai
Pleva Levente Alsőszeli Morovics Ibolya 3. kategória
Tóth András Vaján Mgr. Moravèiková Monika 2. kategória
Zagiba Tamás Jólész - 5. kategória

Ezüstsávos minősítés:

Antal Márk Serke Veréb Gyöngyi 3. kategória
Botos Erika Gömörsíd Bene Valéria 3. kategória
Czajlik Boglárka Nagymegyer Mgr. Váradi Ildikó 4. kategória
Dórák Lara Jázmin Nyárasd Mgr.Vörös Mária 2. kategória
Filová Beáta Pálfalva Rabec László 4. kategória
Gál Dominika Nagymácséd Pongrácz Flóra 5. kategóriai
Györe Ágnes Gúta Mgr. Horváth Edit 1. kategória
Horváth Noémi Ipolyszakállos Ing. Horváth Katalin 4. kategória
Korintuš Réka Rozsnyó Tóth Sándor 4. kategória
Kórósi Virág Nagymegyer Móricz Andrea 2. kategória
Kovács Csaba Abafalva Héthy Éva 3. kategória
Kovács Mátyás Ragyolc Mgr. Farkas Katalin 3. kategória
Krekács Viktória Agyagos Mgr. Forró Beáta 2. kategória
Kucman Kitty Köbölkút Csepiga Gizella 4. kategória
Mihalovics Zsófia Fülek Varga Lia 2. kategória
Molnárová Jenifer Serke Rabec László 4. kategória
Nagy Andrea Várhosszúrét Tóth Sándor 4. kategória
Németh Levente Nagyabony Mgr. Bugár Edit 3. kategória
Orbán Titusz Baka Zemes Szilvia 2. kategória
Pálffy Zsuzsanna Ipolyság Pálffy Zsuzsa 1. kategória
Pinke Jakab Zoltán Perbete Török Sarolta 4. kategória
Pongrácz Emese Szenc Pongrácz Flóra 4. kategória
Puporka Adrián Csákányháza Bali Renáta 2. kategória
Rácz Ágnes Várgede 3. kategória
Ragány Szidónia Szomotor Dóczi Sándor 3. kategória
Ragány Vivien Szomotor Dóczi Sándor 3. kategória
Sádocky Noémi Kőhídgyarmat Keszeg Boglárka 5. kategóriai
Szabon István Tornalja 2. kategória
Ulièný Lucia Rozsnyó Nyéky Anna 3. kategória

Bronzsávos minősítés:

Andrasko Alex Gímes Korec Erzsébet 4. kategória
Bencz Zsolt Gímes Korec Erzsébet 3. kategória
Bukovský Dorottya Deáki Renczés Nóra 3. kategória
Cibuľová Jennifer Feled Zagyi Beáta 3. kategória
Eliašovská Liana Zoé Nagymegyer PhDr. Ládi Andrea 2. kategória
Haver Laura Hidaskürt Mgr. Slávik Edit 2. kategória
Horváth Dávid Fülek Mgr. Dósa Alica 2. kategória
Jakubáè Éva Pozsony Tomáš Sipos 3. kategória
Jakušík Anikó Százd Mgr. Német Ingrid 3. kategória
Lenkey Gábor Lekenye Lukács Veronika 4. kategória
Lukács Bence Márk Somorja Csepreghy Edina 4. kategória
Markó Anna Erzsébet Felsőszeli Morovics Ibolya 4. kategória
Máté Ágnes Feled Kovács Katalin 2. kategória
Menyhárt Márton Nádszeg Mgr. Fülöp Leona 3. kategória
Németh Enikő Érsekkéty Molnár Tímea 3. kategória
Pollák Zsófia Gúta Mgr. Horváth Edit 2. kategória
Sméja Tímea Nemesócsa Marsal Tamás 4. kategória
Tóth Máté Kisújfalu Tóth Valéria 2. kategória

Különdíjban részesült a hagyományos mesemondás népszerűsitéséért a 6. kategória versenyzője, a szenci Pongrácz Flóra.  

Ugyancsak különdíjat kapott a hagyományos mesei környezet megteremtéséért a kétyi Oszlík Kinga a 6. kategóriában, felkészítő tanára Uzsák Éva.



0 HOZZÁSZÓLÁS
HIRDETÉS