Több ezren tüntettek a korrupció ellen Kuvaitban
A rendezvényen a szónokok arra figyelmeztettek, hogy a tüntetések fokozódhatnak, ha a hatóságok nem tesznek semmit. Egyesek a kormány lemondását követelték. Háled asz-Szultán iszlamista képviselő hangoztatta, hogy a korrupció nem maradhat büntetlen. Véleménye szerint ha a kormányt és a miniszterelnököt nem kényszerítik lemondásra, az ország katasztrófába kerül.
A liberális ellenzék, a nacionalisták és az iszlamisták azon háborodtak fel, hogy egyes kormányhoz hű képviselők csúszópénzként dollárok százmillióit kapták. Az igazságügyi szervek vizsgálatot indítottak, amelynek keretében 14 képviselő (ötvenfős a törvényhozás) bankszámláit ellenőrzik. A vizsgálat alá vontak száma még növekedhet.
Szultán a tömeg előtt kifejtette, hogy a kuvaitiaknak joguk van megtudni, kik azok a törvényhozók, akik pénzt fogadtak el. Több más szónok azt bizonygatta, hogy a kormány adta e pénzeket.
Muszallám al-Barrak ellenzéki képviselő szerint szervezett bűnbandáról van szó, amelyet a kormány és korrupt képviselők irányítanak. Kuvait 2006, a mostani kormányfő hatalomra kerülése óta számos politikai válságot élt át, a törvényhozást háromszor oszlatták fel, és a kormány hatszor mondott le.