Pénzzel próbálják rávenni a migránsokat a távozásra - kevés sikerrel

A német menekültügy legnagyobb gondja, hogy a távozásra kötelezettek valóban haza is térjenek. Rengeteg legális és illegális kiskapu létezik, legális úton betegségre, vagy tanfolyamra hivatkozva maradhatnak a menedékkérők.
A legtöbben azonban nem rendelkeznek útlevéllel, amelynek hiánya kizáró ok arra, hogy haza tudják őket toloncolni, ezekben az esetekben egy „végtelen hosszú” azonosítási eljárás veszi kezdetét – hangzott el az M1 csatornán.
Sokszor illegális úton próbálkoznak a maradással
Az elutasított menedékkérők sokszor illegális úton próbálkoznak a maradással, erre példa, amikor a menedékkérők „eltűnnek a kitűzött időpont elől”, vagy agresszívan lépnek fel a repülőn, ilyenkor a pilóta nem engedi, hogy felszálljanak a repülőgépre.
Ha jó szándékkal nem sikerül rábírni a menekülteket a távozásra, akkor pénzzel, támogatással próbálják rávenni őket, hogy hagyják el az országot. A családonként háromezer euró, illetve az egyszemélyes háztartásokra vonatkozó ezer euró már nyomós érv lehet a távozásra.
Februárig tart az akció
2016 elejétől 2017 szeptemberéig nagyjából 550 ezer menedékjogi kérelmet utasítottak el a német hatóságok, de eddig csupán 122 ezren távoztak az országból önként, vagy kitoloncolás révén.
A jövő év február végéig tartó akció sok embert fog érinteni, köztük a Szíriából, Irakból és Törökországból érkező menekülteket.