2017. május 18., 10:20

Macron és Tusk állást foglalt az EU reformja mellett

PÁRIZS. Emmanuel Macron haladéktalanul meg kívánja kezdeni az Európai Unió reformjára irányuló munkát, amelyhez új és nagyratörő politikára van szükség, s amely magában foglalja a bürokrácia csökkentését, az euróövezet országainak integrálását és a befektetőbarát politikákat.
201705180809400.20.jpg

Ezt maga az új francia elnök jelentette ki szerda este, amikor az Élysée-palotában fogadta Donald Tuskot, hangsúlyozva, hogy ebből a célból együtt kíván működni az Európai Tanács elnökével.   

"Mélyen hiszek Európa megreformálásában" - jelentette ki Emmanuel Macron újságíróknak még a találkozó előtt.   

"Egyszerű üzenettel jöttem. Európának szüksége van az Ön energiájára, képzelőerejére és a bátorságára " - fogalmazott Donald Tusk, aki szerint az európaiak milliói a remény jelének tekintik Macron győzelmét.   

Az Európa-párti új francia elnök a beiktatása utáni napon, hétfőn első hivatalos külföldi látogatásán Berlinbe utazott, hogy Angela Merkel német kancellárral tárgyaljon.

Szakértő: egy politikai korszak végét jelzi a Macron-kabinet összetétele

Szűcs Anita Franciaország-szakértő szerint egy politikai korszak végét jelzi az új párizsi kabinet összetétele, hiszen - akárcsak Charles De Gaulle hat évtizeddel ezelőtt - Emmanuel Macron nem magukat a pártokat, hanem egyes részeiket vonja be a kormányzásba.

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az M1 aktuális csatorna csütörtöki adásában azt mondta: "nagyon izgalmas kabinet" vezeti a következő választásokig az országot, a kormányban "mindenki benne van, aki számít". Miután a baloldal egyik felét már maga mellé állította elnöki kampányában Macron, most a jobboldalon is elindult ez a folyamat - tette hozzá.   

A szakértő hangsúlyozta: Macron teljesítette azt az ígéretét, hogy a miniszterek fele nem a politikából érkezik és egyenlő lesz a férfiak és a nők száma, a kisebb kormány pedig jelzi, hogy az új államfő elkötelezett az állam karcsúsítása iránt.

Megosztás