Lehűlés várható a hétvégi kánikula után

Az eső azokon a térségeken segíthet, amelyeket a csapadékhiány miatt április és május folyamán szárazság veszélyeztetett. Főként Pozsony és Nagyszombat megye egyes régióiban – a Hegyháton (Záhorie) és a Duna menti alföld nyugati vidékeire lesz jellemző. „A szélviharok sem kizárhatók. Kisebb területekre lezúduló intenzív, kiadós esőzések várhatók“ – tette hozzá a klimatológus, Pavol Faško.
Faško szerint azonban a szél erőssége nem lesz majd olyan intenzitású, mint amilyennel a tavasz folyamán néhányszor találkoztunk. „A nyári időszakban a szelek nem szoktak annyira erősek lenni. Egyedül viharok, széllökések esetén érhetnek el rövid ideig tartó nagy sebességet“ – magyarázta Faško.
A klimatológus azt gondolja, hogy a hegyekbe majd a nyár második felében lesz érdemes ellátogatni. „A viharok előfordulása szempontjából az első nyári hónapok: június és július eleje a legkockázatosabbak. Aki augusztusban megy túrázni, nagyobb eséllyel foghat ki kevésbé borongós napot és csapadékot, több esély van a több napsütésre, így élvezhetőbb a kilátás is“ – magyarázta a szakember.
Kitért arra is, hogy a kilátókat korán reggel érdemes felkeresni, mert általában csapadék akkor kevésbé valószínű. „Figyelemmel kell kísérni a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) tátrai (Tatry) körzetre is vonatkozó aktuális időjárás-előrejelzését“ – fejtette ki Faško.
Milyen időre számíthatunk?
Hétfőn javarészt borongós lesz az égbolt, záporok és szélviharok is előfordulhatnak, helyenként akár intenzívebbek is. Éjjel 13-18, napközben 25-30 Celsius-fok várható.
Kedden többnyire nagyobb és csak átmenetileg kisebb felhősödés várható. Sok helyen zivatarok, esőzések és akár intenzívebb viharokra is számíthatunk. Éjjel legfeljebb 13-19, napközben pedig 22-27 fok lesz.
Szerdán többnyire borongós lesz az égbolt, helyenként újabb záporok és szélviharok is lesznek. Éjjel 11-17, napközben pedig legfeljebb 16-22 fokot mutat majd a hőmérő.