Kovács Zoltán: Európa problémáira nem a migráció a válasz

Kovács Zoltán az M1 aktuális csatorna műsorában kifejtette: a magyar kormány álláspontja szerint ezeket a problémákat az unió egyes nemzeteinek saját intézkedéseikkel kell kezelniük. Hozzátette, először a belső piacon kell munkaerőt keresni, és csak ezután merülhet fel, hogy más országokból hozzanak dolgozókat.
"Mi az alapjaiban kérdőjelezzük meg annak helyességét és indokoltságát, hogy a migrációról pozitívan kell gondolkodni" - hangsúlyozta Kovács Zoltán. Hozzátette, elképzelhető, hogy néhány országnak szüksége van kívülről behozott munkaerőre, de az elképzelhetetlen, hogy ezt kötelező érvényűvé tegyék.
Bakondi: a magyarok nem támogatják migránsok betelepítését
A magyar társadalom nem támogatja a migránsok betelepítését és azt sem, hogy a kérdésről egy brüsszeli központban döntsenek - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági tanácsadója. Bakondi György hangsúlyozta: a rászorulóknak védelmet kell adni, de nagy tömegek ellenőrizetlen beáramlása nem előnyös.
Nem szabad behozni Európába a válságövezetek problémáit, azokat humanitárius segítséggel ott kell megoldani, ahol keletkeztek - mondta. Ha egy uniós ország abban dönthet, hogy befogad migránsokat, akkor dönthessen abban, is ha nem kívánja ezt megtenni - tette hozzá.
"A jelenlegi helyzetben az ország belbiztonságával kapcsolatban azt az elvünket támadják, hogy nem lehet belbiztonságról beszélni, ha nem tudjuk kik és miért lépik át az államhatárt" - fogalmazott Bakondi György. Szólt arról, hogy más országok tapasztalatait figyelembe véve látták, hogy a menekültek megállításában élőerős őrizet nem vezet eredményre, műszaki akadályrendszert kell építeni.
Bakondi György azt mondta, másfél millió migráns jutott be az Európai Unióba, közöttük képzett katonák, titkosszolgálatok tisztjei és a csalódott embereket befolyásoló hittérítők is. Az ellenőrizetlen beáramlás több olyan esemény bekövetkezésében játszott szerepet, melyeknél súlyosan sérült a közbiztonság - tette hozzá.
A tanácsadó szerint az Európai Uniónak nincsenek olyan döntései, amelyek a migráció megállítását szolgálják, ugyanakkor az Európai Bíróság hamarosan dönt 106 ezer migráns kötelező szétosztásáról, és ellenőrzött adatok szerint 3 és fél millió migráns várakozik Törökországban.