Komoly veszélyt jelent Olaszország instabil helyzete

Ami a gazdaság alapvető számait illeti Olaszországban, az nagyjából helytálló. Az olasz gazdaság tíz éve nem nőtt, infláció mentesen kalkulálva tehát kevesebb a jelenlegi GDP mint tíz évvel ezelőtt. Olaszország államadóssága 2500 milliárd euró körüli összeg, ami a görögökkel összehasonlítva nagyjából 7-8-szor akkora – hangsúlyozta Boros Imre közgazdász az M1 műsorában.
Az olasz bankrendszer nagyon rozoga állapotba került. Belesültek el csomó ingatlanhitelbe, viszont az olasz bankok kibocsátottak kötvényeket, amiket az olasz nép vásárolt. A bankokat nem lehet tehát könnyen bedönteni, csak állami tőkeinjekcióra szorulnak, legutóbb is húsz milliárdot bele kellett tolni, ami egyébként ellenkezik az uniós szabályokkal – fogalmazott a közgazdász.
Nincs kizárva a gazdasági összeomlás Olaszországban
Olaszországba nagyon erősen érzékelhető a baloldali felső vezetésben a globalista szemlélet. A migráns-ügyek miatt is egy nagyon markáns politikai fordulatra számít a közgazdász, és nincs kizárva a gazdasági összeomlás sem véleménye szerint.
Idén kilencvenezer ember áramlott be Olaszországba, akiknek nincs lehetőségük továbbmenni. Az ország déli része megtelt, a déli kikötők lezárása is kilátásban van. Olaszország kettéválhat északi és déli részre, hiszen egy mélyülő politikai válság kezd kialakulni. Ez már nem vicc- fogalmazott a szakértő.
Mint mondta: a politika gátja lehet a gazdasági válságnak. Amennyiben nem növekedik a gazdaság, akkor nem lehet a népnek sokat adni, az államadósság pedig egyre csak növekszik. Ahhoz, hogy a „víz fölött tartsák magukat” a hitelezők kegyelmére is szükség van – fogalmazott Boros Imre.
Veszélyes Olaszország instabil helyzete
Kelet-Európa országait próbálják betuszkolni az euróba, miközben az eurót magát ilyen veszélyek fenyegetik. Ha Olaszország bedől, egy halom fizetetlen számla keletkezik, német és francia bankok fognak becsúszni a veszélyzónába, lehet, hogy megint mentőprogramokra lesz szükség – mondta Boros Imre közgazdász.