2015. február 22., 10:16

KIjev: tucatnyi támadást hajtottak végre az éjjel az szakadárok

KIJEV. Az oroszbarát szakadárok erői tizenkét támadást hajtottak végre az ukrán hadsereg állásai ellen vasárnapra virradó éjjel - közölte a kijevi katonai vezetés.
Az ukrán hadsereg Facebook-oldalán megjelent közlemény szerint a leghevesebb harcok a Donyeck városának közelében lévő Peszki településen folytak. A szeparatisták emellett megpróbálták megrohamozni az ukrán katonákat az Azovi-tenger partján fekvő Sirokine falunál, a stratégiai fontosságú Mariupol város szélén.

Kijev szerint a szeparatisták csapatokat vonnak össze és fegyvereket mozgatnak az általuk ellenőrzött délkelet-ukrajnai területeken, és vélhetően támadásra készülnek Mariupol ellen.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.