2013. május 20., 08:33

Homokzsákokkal védik a holtágat Tiszaugnál

TISZAUG. Folyamatosan dolgoznak a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszaugnál, ahol a hét elején átszakadt a szikrai Holt-Tisza egyik zsilipje. Több száz homokzsákot raktak ki eddig, hogy megállítsák a vízszint csökkenését és megmentsék a holtág élővilágát.
Munkagépek dolgoznak a megrongálódott zsilipnél, Tiszaugnál. A holtágból visszaáramló víz hatalmas sodrása ugyanis kettétörte a zsilip egyik oldalát, a Tisza és a szikrai Holtág összekötésénél.

A vagyonkezelő Nemzeti Kiskunsági Park a vízügy munkatársaival közösen pénteken kezdte el a védekezési munkálatokat, hogy megpróbálják megfogni a vizet. A szakemberek szombaton úgy döntöttek, közvetlenül a zsilipnél emelnek gátat, hogy a Holt-Tiszából ne folyhasson ki az összes víz.

Meg kell, hogy nyugtassak mindenkit: nem szárad ki a Szikrai Holtág, ökológiai katasztrófáról szerencsére abszolút nem kell beszélni – mondta a Híradónak Boros Emil, a Kiskunsági Nemzeti Park igazgatója.

Eddig több mint 300, egyenként 1500 kilogrammos homokzsákkal próbálták a vizet megfogni, de ez még nem sikerült teljesen, ezért most a kidőlt fákat és a földtörmelékeket is megpróbálják beledolgozni a gátba, ezzel várhatóan estére sikerül a sodrást visszafogni.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.