Hillary Clinton: Trump elnöksége csődbe vinné az Egyesült Államokat

Hillary egy detroiti szakszervezeti rendezvényen beszélt erről, célba véve a várható republikánus vetélytárs üzleti ügyeit. Clinton azt állította, hogy Trump ugyanúgy csődbe vinné Amerikát, ahogyan csődbe kerültek annak idején vállalkozásai.
A volt külügyminiszter szerint egy Trump-elnökség alacsonyabb béreket, kevesebb munkalehetőséget, nagyobb eladósodottságot hozna. "Tegyék csak fel maguknak a kérdést, hogyan is veszíthet valaki pénzt kaszinók üzemeltetésével?" - fogalmazott Clinton a nagygyűlésen.
Az elmúlt hetekben Hillary Clinton elsősorban Trump külpolitikai állásfoglalásait támadta, "elszabadult hajóágyúnak" nevezve, aki szerinte veszélyt jelent az Egyesült Államok nemzetbiztonságára is. A volt külügyminiszter azonban vasárnap óta Trump üzleti ügyeire, gazdasági tevékenységére összpontosítja kampányát. Vasárnap az NBC televízió politikai háttérműsorában például arra szólította fel Trumpot, hogy hozza nyilvánosságra adóbevallását, és egyúttal azt sugallta, hogy Trump nem is olyan sikeres, mint amilyennek látszik.
Donald Trump soha nem jelentett személyes csődöt, s vállalatai számára sem csődeljárást, hanem csődvédelmet kért - négyszer -, és ezzel csupán a törvények adta lehetőségekkel élt.
Felmérés: Trump és Clinton a leginkább elutasított jelölt évtizedek óta
Ha Donald Trump és Hillary Clinton lesz a republikánusok illetve a demokraták elnökjelöltje, akkor a novemberi elnökválasztáson két olyan politikus mérkőzik meg egymással, akinek elutasítottsága évtizedek óta nem tapasztalt mértékű - derül ki a The Washington Post című napilap és az ABC televízió hétfőn nyilvánosságra hozott legújabb felméréséből.
A közvélemény-kutatás szerint Trumpot a megkérdezettek hatvan százaléka, míg Clintont 53 százalék utasítja el. 1984 óta egyetlen elnökjelöltnek sem volt ilyen negatív a megítélése.
Az elmúlt évtizedekben a legkevésbé kedvelt elnökjelölt George H. Bush volt, az 1992-es újraválasztási kampánya idején, amikor el is veszítette a választást Hillary Clinton férjével, Bill Clintonnal szemben. Akkor Busht is a megkérdezettek 53 százaléka utasította el, akárcsak most az egykori first lady-t. Azóta 50 százaléknál nagyobb elutasítottságot csak egyetlen politikus könyvelt el: Mitt Romney, volt massachusettsi kormányzó, akit 2012-ben a közvélemény-kutatások szerint az amerikaiak 52 százaléka nem kedvelt.
A demokraták jelöltségére pályázó politikus vagy demokrata elnökjelölt még soha nem volt olyan népszerűtlen, mint Hillary Clinton a jelenlegi kampányban.
Bernie Sanders, Hillary Clinton vetélytársa az elnökjelöltségért folyó küzdelemben vasárnap egyébként az ABC televízió "A Hét" című politikai háttérműsorában azt mondta: azért marad versenyben, mert nem akarja, hogy az amerikaiaknak "két rossz közül a kisebbikre kelljen szavazniuk". A vermonti szenátor vasárnap a The New York Times és a CBS televízió által készíttetett felmérésre utalt, amely szintén Trump és Clinton nagyarányú elutasítottságáról számolt be.