Furgonnal öltek Münsterben - több halott
A tömegbe hajtott egy furgon a németországi Münsterben. A rendőrség szerint áldozatok is vannak.

A rendőrség első közlése szerint halálos áldozatok is vannak, legkevesebb harmincan megsebesültek.
Az Észak-Rajna-Vesztfália tartományi város központját lezárták, a helyszínen mentők, rendőrök és tűzoltók dolgoznak. A levegőben rendőrségi helikopter köröz. Azt tanácsolják az arra járóknak, hogy kerüljék a környéket.
A Bild szerint a gázoló öngyilkos lett, miután a központi Kiepenkerl-szobor melletti, a helyiek és a turisták között is népszerű Kiepenkerl kávézó teraszán ülő emberek közé hajtott. A helyszínelés során, kora este a kisteherautóban gyanús tárgyat találtak, ezért kiürítették a környéket és vizsgálják, hogy veszélyes-e a tárgy.
A Rheinische Post című lap a hírportálján azt írta, hogy a rendőrség szerint az eset terrortámadás.
A beszámolók szerint négyen halhattak meg, a sebesültek száma harminc és ötven között lehet.
A német szövetségi kormány ügyeletes szóvivője útján kinyilvánította részvétét az áldozatok és a sebesültek hozzátartozóinak. Így tett Münster polgármestere, Markus Lewe is, aki egyben köszönetet mondott a mentésben és az ügy feltárásában résztvevő szakembereknek. Újságíróknak elmondta, hogy egyelőre nem ismert az eset háttere.
Spöttle: Másik elkövetőt is kereshetnek
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint az is lehetséges, hogy egy másik elkövetőt is keresnek a hatóságok, azért vannak fent a rendőrségi helikopterek. Fontosnak tartotta megjegyezni azt is, hogy a münsteri eset éppen a stockholmi merénylet évfordulóján történt.
Az elmúlt időszakban megsokszorozódtak a terrorcselekmények Európában – kronológia
2005. július 7-én Londonban 56 halálos áldozatot és több száz sebesültet követelő, összehangolt robbantásos merényletsorozatot követtek el. Csaknem egy időben négy pokolgép robbant a földalatti-hálózat három forgalmas állomásán, és felrobbantottak egy városi buszt is. A robbantásokat két, az al-Kaida terrorhálózathoz tartozó szervezet is magára vállalta. 21-én újabb négy merényletet kíséreltek meg szintén Londonban, a metróban és egy buszon, de a detonátorok nem léptek működésbe.
2015. január 7-én a Charlie Hebdo című szatirikus újság párizsi székházában egy algériai származású, az al-Kaidával kapcsolatban álló testvérpár tizenkét embert lőtt agyon. Január 8-án egy mali származású harmadik iszlamista terrorista Párizsban lelőtt egy fegyvertelen rendőrnőt, másnap egy kóser kiskereskedésben négy embert gyilkolt meg. Mindhárom terroristával végeztek a kommandósok.
2015. november 13-án hét párizsi helyszínen: éttermeknél, koncertteremben és a nemzeti stadion közelében követtek el összehangolt terrortámadást, amelynek 130 halálos áldozata volt. A terrortámadásért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget.
2016. március 22-én kettős robbantást hajtottak végre az Iszlám Államhoz tartozó dzsihadisták a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren, majd egy metróállomáson. A terrorcselekményeknek 32 halálos áldozatuk volt. 2016. július 14-én Nizzában a francia nemzeti ünnep estéjén egy 31 éves tunéziai a város híres tengerparti sétányán kamionnal hajtott a tömegbe. A tettest a rendőrök lelőtték. A terrortámadásnak, amelyet két nappal később az Iszlám Állam vállalt magára, 86 halálos áldozata volt.
2016. december 19-én egy 24 éves tunéziai férfi Berlin egyik legforgalmasabb karácsonyi vásárán a tömegbe hajtott és tizenkét embert halálra gázolt egy kamionnal, amelynek lengyel sofőrjét korábban agyonlőtte, a sebesültek száma 56 volt. A merényletért a felelősséget az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezet vállalta. A merénylőt december 23-án Milánóban lőtték le.