2012. november 12., 08:53

Ezrével menekülnek Romneytól az ismerősei

WASHINGTON. A választási vereség utáni három napban Romney Facebook-oldalát átlagosan majdnem ezer ember hagyta ott óránként.
Míg Barack Obama nemcsak a választásokat, hanem a közösségi oldalakat is megnyerte, addig Massachusetts egykori kormányzóját ezrével hagyják ott az eddigi követők és lájkolók. A két elnökjelölt digitális támogatóinak tábora (legyen szó a Twitterről, Facebookról vagy egyéb közösségi oldalról) egészen a választások pillanatáig folyamatosan nőtt - közli a hir24.hu.

Az eredmények kihirdetése után azonban láthatóvá vált, hogy az emberek szívesebben állnak oda a nyertes mellé: három nap alatt Romney 55 ezer lájkot vesztett a Facebookon, míg Obama majdnem 805 ezret szedett össze. (Az elnök ezzel 33,1 millió rajongónak örvendhet, ami majdnem 21 millióval több, mint Romney csúcsa.)

A Twitter ezzel szemben érdekességgel szolgált: míg a világ legtweeteltebb fotójával Obama közel egymillió követőt is bezsákolt, addig az elvárásokkal szemben Romney is képes volt növelni táborát - igaz, csak 17600 új követővel.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.