Elindult a Felvidéki Civil Együttműködési Karaván

A körút három szervezet együttműködéséből (Európai Dél-Alföldi Regionális Alapítvány, Pannon Regionális Alapítvány, Regionális Fejlesztési Alapítvány) jött létre.
A út egyik állomása az érsekújvári Csemadok-házban megtartott kerekasztal-beszélgetés volt.
"Örülök annak, hogy eljutottak az országban elsőként megalakult Csemadok alapszervezezéhez, és bízok benne, hogy a tárgylások alapján ez egy hosszú távú együttműködés lesz. Egyelőre csak rajzolódnak a tervek, de bízunk benne, hogy minél előbb olyan formába is tudjuk ezt önteni, hogy mindkét félnek haszna válik belőle" - mondta Danczi József, a Csemadok Érsekújvári Alapszervezetének az elnöke.
A találkozók közös pontja az együttműködési lehetőségek megbeszélése mellett a magyar identitástudat ápolása.
Ferenczi Ildikó, a Nemzeti Együttműködési Közösség koordinátora szerint a magyar identitás megőrzése, a szórványban élők „védelme“, és segítése a kultúra által, valamint a nyelv megőrzése és ápolása nagyon fontos feladat. "Sok rendezvényen voltunk már, ahol kiderült, hogy a szórványból érkező magyarok az anyanyelvüket már nem igazán tudták használni, így a táboraink, a rendezvényeink nagy segítséget jelentenek számukra".
A körút szervezője – a Nemzeti Együttműködési Közösség – idén egy nagysikerű Magyar Nemzeti Identitástábort tartott az erdélyi Csomakőrösön, és jövőre hasonlót terveznek Felvidéken is. Ennek részleteiről is szó esett a találkozón, de a közös tervek, ötletek és pályázati lehetőségek is teret kaptak. S mivel ideális létszámban jelentek meg a szervezeti képviselők az egyes helyszíneken, így már tudtak beszélni a NEA által kiírt szakmai határokon átnyúló együttműködésekről, illetve az EU-s pályázatokról is.
A Felvidéki Civil Együttműködési Karaván a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósult meg. A körút mintegy 30 résztvevője megbeszélést folytatott többek között a szímői és a galántai Csemadok alapszervezettel, a pozsonyi Diákhálózattal és további kulturális és civil szervezetekkel is.
