2017. április 28., 14:53

Egyre többen jönnek Afrikából Európába

BUDAPEST. Folyamatosan nő az Afrikából Európába tartó migrációs nyomás - mondta Janik Szabolcs, a Migrációkutató Intézet munkatársa az M1 aktuális csatornán. Az elutasított menedékkérők 40 százalékát azonban nem sikerül visszahelyezni származási országába.
201704281458090.migrants57.jpg

A kutató hangsúlyozta, a migrációs okokat csak hosszú távú tervekkel lehet kezelni, ezért fontos lenne már most lépéseket tenni ezen a téren. Szerinte ezek közé tartozhat a munkahelyek létrehozása, a politikai stabilitás támogatása és a szervezett bűnözői csoportok elleni hatékonyabb fellépés.   

"Az a probléma, hogy ez nem megy a kibocsátó (...) térségek nélkül, vagyis Európa önmagában hiába szeretné e célokat elérni, egyedül képtelen lesz sikert felmutatni" - tette hozzá.

Az elutasított menedékkérők 40 százalékát nem sikerül visszahelyezni származási országába

Az elutasított menedékkérők mintegy 40 százalékát nem sikerül visszahelyezni a származási országába, ami nagyon nagy szám, és ezen mindenképpen javítani kell - mondta Klopfer Ádám, a Migrációkutató Intézet kutatója pénteken az M1 aktuális csatornán.

A szakértő kifejtette: a jelenlegi helyzet kezelésére a schengeni övezeten belül a belső határokon visszaállított ellenőrzések nem jelentenek jó megoldást, ez rossz az európai polgároknak és gazdaságoknak is. Inkább a külső határokat kell megvédeni, nem a belső határellenőrzéseket visszaállítani - értékelte.   

Klopfer Ádám arra is emlékeztetett: a magyar határvédelmet a magyar kormány finanszírozza, és mintegy egymilliárd eurót költött erre. Ezzel pedig nemcsak a magyar határt védte, de az EU külső határát és más országokat, így Németországot is - magyarázta. Hozzátette: Angela Merkel német kancellár is azt mondta, hogy a külső határok védelme nem Németország határainak megvédésével kezdődik, és Magyarország éppen ezt próbálja megvalósítani.

Megosztás