2017. november 28., 17:55

Bevándorlókat mentettek ki egy halászhajóról a Fekete-tengeren

BUKAREST. A Fekete-tengeren bajba került, bevándorlókkal teli, segítséget kérő halászhajót vontattak kikötőbe a román hatóságok keddre virradó éjszaka. Olaszországban pedig őrizetbe vettek több rendőrt, akiket azzal gyanúsítanak, hogy tartózkodási engedélyeket árusítottak migránsoknak.
201711281328050.romania-migrants.jpg

A szeles időben hánykolódó halászhajó 34 kilométernyire a román partoktól, Eforie térségében kért segítséget a térségben tartózkodó kereskedelmi hajóktól és a román hatóságoktól. A mentőakcióban a román parti őrség és a konstancai tengerészeti központ két-két hajója vett részt. A bajba jutott hajót bevontatták a konstancai kikötőbe, majd a határrendészet megkezdte a fedélzetén utazók azonosítását.   

A halászhajón 66 ember - köztük 24 gyerek és 11 nő - zsúfolódott össze, akik iraki, pakisztáni, és afganisztáni állampolgároknak mondták magukat. Az volt céljuk, hogy illegálisan Romániába jussanak - közölte a román határrendészet. A hajó utasai ellen a konstancai ügyészség indított büntető eljárást.   

A nyár végén szinte heti rendszerességgel érkeztek ázsiai bevándorlókat szállító kisebb-nagyobb hajók Törökországból a román vizekre. Amióta lehűlt az idő, ez az első eset, hogy a gyakran viharos Fekete-tengeren átkelve érkeznek migránsok Romániába.

Tartózkodási engedélyeket árusító rendőröket vettek őrizetbe Olaszországban

Õrizetbe vettek Olaszországban több rendőrt, akiket azzal gyanúsítanak, hogy tartózkodási engedélyeket árusítottak migránsoknak - jelentette kedden az ANSA olasz hírügynökség a milánói rendvédelmi szervekre hivatkozva.

A gyanúsítottak a bűncselekmények elkövetésének idején a milánói rendőrség bevándorlási ügyekkel foglalkozó részlegén dolgoztak. Az érintett rendőröket azzal vádolják, hogy 500 és 5000 euró közötti összegért bocsájtották áruba a hosszú távú olaszországi tartózkodásra jogosító okmányokat. Az ilyen iratok birtokosai idővel akár olasz állampolgársághoz is juthatnak.

A nyomozók szerint 2013 és 2016 között több mint száz esetben állíthatták ki pénzért ezeket az okmányokat. A hatóságok közölték azt is: a történtekkel összefüggésben négy rendőr és két segítőjük került vizsgálati fogságba, két másik rendőr pedig házi őrizetben van. Az ügyre 2016 novemberében derült fény, amikor egy másik rendőrt letartóztattak korrupciós bűncselekmények gyanújával.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.