2017. február 10., 21:59

Autóbalesetet szenvedett a lengyel kormányfő

VARSÓ. Autóbalesetet szenvedett péntek este Beata Szydlo lengyel miniszterelnök a dél-lengyelországi Oswiecimben, az első értesülések szerint állapota stabil. A helyi kórházban végzett előzetes vizsgálatot követően helikopterrel a varsói katonai kórházba szállítják.
201702102151180.beata_szydlo_.jpg

Beata Szydlo péntek este az Oswiecimhez közeli lakhelyére tartott a három kormánykocsiból álló konvojban. Rendőrségi közlemény szerint a kormányfő sofőrje egy Fiat Seicento előzése közben irányváltozásra kényszerült, és a jármű egy útszéli fának ütközött.   

A lengyel kormányfőt, valamint a vele egy kocsiban utazó további két személyt az oswiecimi kórházba szállították, ott hoztak döntést a varsói vizsgálat szükségességéről. A lengyel kormány szóvivője azt közölte a Twitter közösségi hírportálon, hogy a miniszterelnök állapota jó, újabb, rutin jellegű vizsgálatnak vetik alá.

Megosztás