Annegret Kramp-Karrenbauer átvette miniszteri kinevezését
Ursula von der Leyen hivatalos lemondását követően szerda délelőtt átvette védelmi miniszteri kinevezését a berlini államfői palotában Annegret Kramp-Karrenbauer (AKK).

A szociáldemokrata Müller a kinevezési okmány átadása előtt emlékeztette az új minisztert, hogy a Németország biztonságáért a legnagyobb felelősséggel járó hivatalt veszi át, az országnak erős haderőre van szüksége, a hadseregnek pedig ehhez erős politikai és társadalmi támogatás szükséges. A kinevezési ceremónián Angela Merkel kancellár is jelen volt. A kinevezés után az új és a régi minisztert katonai tiszteletadással fogadta a Bundeswehr a minisztérium épületénél.
Annegret Kramp-Karrenbauer miniszteri megbízatásának átvételét követő első nyilatkozatában leszögezte, hogy a Bundeswehr katonái egészen különleges módon mutatják ki hazájuk iránti elkötelezettségüket, ezért megérdemlik, hogy a hadsereg elsődleges politikai prioritást élvezzen. Kiemelte a külföldön szolgálatot teljesítő német katonákat, akiknek szükség esetén harcolniuk kell, hogy megvédjék Németország biztonságát.
- húzta alá konzervatív politikus, leszögezve egyúttal, hogy hatalmas alázattal néz a feladat elé, és teljes szívvel és teljes meggyőződéssel lát neki miniszteri megbízatásának.
A szövetségi parlament alsóháza, a Bundestag jövő hét szerdán rendkívüli ülést tart, hogy a kinevezett védelmi miniszter letegye hivatali esküjét - tudatta szerdán a ház sajtószolgálata.
A rendkívüli ülést mindazonáltal nem a Bundestag hagyományos üléstermében tartják, mert azt éppen felújítják, hanem a Reichstag épületétől pár méterre lévő Paul Löbe épületben, ahol ugyancsak megtartható a parlament ülése.
Miniszteri kinevezése hatalmas meglepetést okozott. Bírálói szerint viszont komoly politikai problémák adódhattak volna abból, ha kormányzati tapasztalat nélkül pályázott volna a kancellári posztra. Ezzel együtt a védelmi tárca irányítása kétség kívül nagy feladat, mert
a német hadsereg évek óta finanszírozási és ebből fakadóan ellátási problémákkal küzd, és a jelenlegi költségvetési tervek figyelembe vételével erősen kétséges, hogy Berlin 2024-ig teljesíti azt az ígéretét, amelyet a NATO tagjaként tett, hogy a bruttó hazai termék (GDP) 2 százalékát fordítja védelmi célokra.