A tüntetők csak a bebörtönzött ellenzékiek kiengedése után hagyják el a kijevi városházát
A politikus közlése szerint a Majdan néven létrehozott társadalmi szerezet tanácsa csütörtökön ülést tartott, amelyen az a határozat született, hogy csak a hatalomellenes demonstrációkkal összefüggésben bebörtönzött összes aktivista szabadon bocsátása után hajlandók egyáltalán szót ejteni a városháza elfoglalt helyiségeinek lehetséges szabaddá tételéről.
Hangsúlyozta, hogy a Szabadság párt "fegyelmezett politikai erő", amely a Majdan határozatai alapján cselekszik.
A kormányoldal által elfogadott amnesztiatörvény ugyanakkor kimondja, hogy előbb a tüntetőknek szabaddá kell tennie a hivatali épületeket és el kell távolítaniuk az utcai barikádokat, utána mentesülhetnek a tiltakozóakciók résztvevői a büntetőjogi felelősségre vonás alól. A tüntetők jövő hétfőig kaptak határidőt a jogszabályban arra, hogy ezt megtegyék, különben folytatódnak az eljárások az ellenzéki megmozdulások résztvevői ellen.
Kijevben a tüntetőknek 19 barikádot kellene elbontaniuk. Ezzel szemben csütörtökön bontás helyett éppen hogy a barikádok megerősítésével foglalatoskodtak a tüntetők. Az utóbbi napokban ugyanis a melegebb időjárás következtében olvadni kezdtek a hóval erősített védelmi falak, vagyis összementek, ezért homokkal és építési törmelékekkel telerakott zsákokkal emelték meg azokat.
A kijevi belvárosban nincs jele annak, hogy a tiltakozók hajlanának az utcák szabaddá tételére. A korábbi zavargások helyszínén, a parlament és a kormány épületének helyet adó Hrusevszkij utcában meleg ruhákat osztottak a rászoruló tüntetőknek. Egyelőre továbbra is fegyverszünet van a barikádokon őrködő tüntetők és a rohamrendőrök között. A kijevi főtér, a Majdan is élte a csaknem három hónapja tartó tüntetés alatt megszokott életét: tüzelőfát vágtak a sátorvárosban lévő melegedőpontok számára, ételt osztottak, az önvédelmi egységek tagjai őrködtek a barikádokon.