A tanítói kamara nem ért egyet a történelem óraszámának növelésével

Nem rendszerszintű intézkedésről van szó
A rendelkezés értelmében az iskolák a választható tantárgyak óraszámából vehetnek el egy órát, és erősíthetik meg az iskolák történelem oktatását – figyelmeztet a tanítói kamara. Ez viszont nem része a rendszerszintű intézkedéseknek, nem elegendő ahhoz, hogy megakadályozza a szélsőségek terjedését a fiatalok között.
„Meggyőződésünk, hogy a történelem órák számától is fontosabb az oktatás minősége, a történelemtanár értékrendszere és hatékonysága. A Szlovák Tanítói Kamara (SKU) azt kéri, hagyják az iskolák tantestületére, miként hasznosítják a rendelkezésre álló óraszámot” – nyilatkozta Crmoman.
A kamara az írásoktatást reformálná meg az alsó tagozaton
Ugyanakkor a tanítói kamara arra is felhívja a figyelmet, hogy az alapiskolák alsó tagozata állami oktatási programjához csatolt függelék az írásoktatás elsajátítását hangsúlyozza. A kamara szerint ezzel korlátozzák az oktatáson belüli szakmai fejlesztést, újításokat.
„A modern európai országok fokozatosan elhagyják nemcsak az írás, de az írott ábécé gyakorlását is és fokozatosan átállnak valamilyen más, többfunkciós, gyakorlatiasabb írásoktatási formára. Nem ismerünk olyan tanulmányt, mely igazolná a minisztérium döntésének a kézírás, mint egyetlen helyes írásforma megalapozottságát” – állítják a tanítói kamara tagjai.
Egyúttal felszólítják a minisztériumot, intézkedésüket értékeljék át, biztosítsák a jogszabályi lehetőséget, hogy az iskolák szabadon választhassanak, milyen típusú írást kívánnak oktatni.