2025. szeptember 26., 14:42

Pellegrini tanulmányozza, majd állást foglal a konszolidációs csomaggal és az alkotmánymódosítással kapcsolatban

Peter Pellegrini államfő a Szlovák Köztársaság alkotmányának módosítását annak kézhezvétele után részletesen tanulmányozza. Ezt követően a törvényben előírt határidőn belül foglal állást. 

Peter Pellegrini
Fotó: TASR

Ugyanezt az eljárást ígéri a jövő évre szóló konszolidációs intézkedéscsomag esetében is. Ezt a TASR hírügynökséggel a Köztársasági Elnöki Hivatal kommunikációs osztálya közölte.

A parlament pénteken elfogadta a kormány által előterjesztett alkotmánymódosítást. Ennek eredményeként két nem – férfi és nő – kerül be az alkotmányba. Emellett bekerül a nők és férfiak közötti egyenlőség biztosítása a munkáért járó díjazás terén.

Az alkotmánytörvény szabályozza a gyermekek örökbefogadását és a nevelési-oktatási folyamatot is. A képviselők szerdán elfogadták a jövő évre vonatkozó konszolidációs intézkedéscsomagot.

Megosztás
Címkék