2025. szeptember 14., 08:00

A köztársasági elnök gratulált a pápának

Peter Pellegrini, szlovák köztársasági elnök vasárnap gratulált XIV. Leó pápának 70. születésnapjához. A szlovák állampolgárok és a maga nevében is minden jót, jó egészséget, sok optimizmust, kegyelmet és reményt kívánt neki. Erről a Szlovák Köztársaság Elnöki Hivatala kommunikációs osztálya tájékoztatott.

XIV. Leó pápa
Fotó: TASR/AP

„Magas felelősséggel járó és egyedülálló küldetésében – mint morális tekintély, a béke, a remény és a népek közötti megértés követe az egész világon – sok erőt kívánok Önnek a következő évekre” – áll a köszöntő levélben.

Pellegrini a katolikus egyház új fejének azt írta, hogy a 2025-ös év számára örökre jelentős mérföldkő lesz.

„Nemcsak azért, mert a katolikus egyház Szentévet ünnepel, amely a kegyelem idejével, a lelki megújulással és a hit elmélyítésével párosul, hanem azért is, mert ez egyben az Ön pápaságának kezdete” – emlékeztetett.

A levél kitér a világ aktuális helyzetére is, amely szerinte tele van kihívásokkal és változásokkal, és egyre gyakrabban kényszerít bennünket arra, hogy felidézzük a béke, az igazságosság, a kölcsönös tisztelet, a megértés és az egyszerű emberség értékeit.

A szlovák államfő biztosította XIV. Leó pápát arról, hogy Szlovákia polgárai teljes mértékben támogatják a „emberségesebb világ” felé irányuló kezdeményezéseket. „Személy szerint nagyra értékelem, és őszintén köszönöm, hogy hangsúlyozza a párbeszéd, a szolidaritás, az együttműködés támogatása és a peremre szorultak megsegítésének fontosságát” – írta Pellegrini a levél zárásában.

XIV. Leó, polgári nevén Robert Francis Prevost, az egyház történetében az első észak-amerikai származású pápa. Elődjének, Ferenc pápának a halála után május 8-án választották meg.

Megosztás
Címkék