Velencében biztonsági okokból megváltoztatták a milliárdos Jeff Bezos esküvőjének helyszínét
Velence városközpontjából más helyszínre tették át az amerikai milliárdos Jeff Bezos esküvőjét, amelyet rendkívüli biztonsági készültség kísér az amerikai-iráni konfliktus és a világ negyedik leggazdagabb embere elleni tüntetések miatt.

Az év eseményei között tartják számon Jeff Bezos és Lauren Sánchez esküvőjét és az azt kísérő ünnepségsorozatot, amely csütörtöktől egészen vasárnapig tart.
A döntést biztonsági okokkal magyarázták: az Arsenale nagyobb védelmet nyújt az esküvő résztvevőinek, és logisztikai szempontból is könnyebben megközelíthető, így a ceremónia nem zavarja Velence lakosait és a turistákat sem.
A 61 éves Jeff Bezos és az 55 éves Lauren Sánchez esküvőjének költségét tizenöt millió euróra becsülik. A vőlegény és a menyasszony a Koru nevű, százharminc méteres jachttal és az azt kísérő Abeonával érkezik meg a lagúnákra, de biztonsági okokból a luxushajók sem a központi csatornákon horgonyoznak le.
Az Abeona a milliárdos kedvenc járműveit és helikopterét szállítja. Az esküvőre várt vendégsereg további luxushajókkal és csaknem kilencven magán repülőgéppel közelíti meg Velencét. Miután a város légikikötője nem szokott hasonló forgalomhoz, készenlétben áll a közeli Verona és Treviso repülőtere is.
A velencei luxusszállodák telt házat jelentettek.
A világ negyedik leggazdagabb embereként számon tartott Jeff Bezos bejelentette, hogy a Velencét felforgató esküvő miatt kárpótlásként egymillió dollárral támogatja a helyi egyetemek és tudományos központok kutatásait finanszírozó Corilát.